07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA BELEDİYE ŞİRKETİNİN CEZAEVİNE DEMİRBAŞ ALDIĞI İDDİASI DOĞRU ÇIKMADI! İŞTE İŞİN ASLI

Samsun'da belediye şirketinin cezaevine demirbaş aldığı iddiası doğru çıkmadı! İşte işin aslı

Samsun'da İlkadım Belediyesi'ne bağlı Gazi İmar İnşaat Şirketinin Samsun T Tipi Cezaevine 19 bin liralık demirbaş alımı yaptığı iddiasının doğru olmadığı, şirketin Ihlamur Kafe için cezaevinden demirbaş alımı yaptığı ortaya çıktı.

09 Aralık 2021 Perşembe 18:09 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesine bağlı Gazi İmar İnşaat Şirketinin, Samsun T Tipi Cezaevine 19 bin liralık demirbaş alımı yaptığı iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı. İşte işin aslı..


İlkadım Belediyesi'ne bağlı Gazi İmar Şirketi'nin Samsun T Tipi Cezaevine demirbaş alımı yaptığı gündeme gelmişti. Bu iddia üzerine olayın aslının tam tersi olduğu ortaya çıktı. Samsun Kent Haber'in ulaştığı e-faturaya göre,  Samsun T Tipi Cezaevi İş Yurdu tarafından Gazi İmar Şirketi 19.02.2019 tarihinde kesilen e-faturada, 7 adet tekli koltuk, 4 adet orta sehpa, 1 adet büyük orta sehpa, 1 adet yemek masası, 1 adet seperatör, 1 adet kapı deri kaplama, 4 adet puf, 2 adet büyük tomruk sehpa ve 1 adet köşe takımı alımı yapıldığı bilgisinin yer aldığı görüldü.

 

İlkadım Belediyesine bağlı Gazi İmar Şirketinin 2019 yılında yaptığı bu alımın, Samsun T Tipi Cezaevinde mahkumlar tarafından üretilen mobilyaların hem ucuz olması, hem de paranın devlete kalması nedeniyle tercih edildiği öğrenildi. Samsun T Tipi Cezaevi İş Yurdu tarafından 2019 yılında Gazi İmar Şirketine kesilen e-faturada yer alan 7 adet tekli koltuk, 4 adet orta sehpa, 1 adet büyük orta sehpa, 1 adet yemek masası, 1 adet seperatör, 1 adet kapı deri kaplama, 4 adet puf, 2 adet büyük tomruk sehpa ve 1 adet köşe takımı alımının ise belediyenin iştirakleri arasında yer alan Ihlamur Kafe için alındığı bildirildi.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Metin güleryüz

09 Aralık 2021 Perşembe 17:15

Her dedikoduyu araştırmadan soruşturmadan muhataplarıyla görüşmeden doğru kabul edip haberleştirmeniz güvenilirliğinize gölge düşürüyor. Size işinizi öğretecek değiliz ama son 1 yılda kaç kere yanıldık yanıltıldık demek zorunda kaldığınıza bir bakın. Saygınlığınızı kaybetmeyin. Bazı haberlerin olumsuz etkisi düzeltme haberi yapmakla geçmiyor. İnsanların hayatlarını alt üst edip pardon özür dilerim demekle herşey düzelmiyor. Lütfen daha sorumlu daha duyarlı size yakışan şekilde habercilik yapın

Admin

09 Aralık 2021 Perşembe 17:33

Metin bey öncelikle nazik uyarı ve temennileriniz için teşekkür ediyoruz. Ancak meclis üyelerinin dahi öyle bildiği ve bize de öyle aktardığı bir konu bu. Sebebi, şirket yetkililerinin cezaevi kalemi ile ilgili daha açıklayıcı borç-alacak sunumu yapmayıp ona göre evrak hazırlamış olmaları. Cezaevi kalemine 19 bin TL yazılmış ama bu harcama neden yapılmış belirtilmemiş. Haliyle ilk evrakta herkes şirket cezaevine demirbaş almış olarak algıladı. Daha özenli olacağız..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sigaraya zam geldi! Hangi sigaraya ne kadar zam geldi, işte yeni fiyatlar

Sigaraya zam geldi! Hangi sigaraya ne kadar zam geldi, işte yeni fiyatlar