12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA BİR BABA BOŞ BUZDOLABININ GÖRÜNTÜLERİNİ GÖSTEREREK YARDIM İSTEDİ

Samsun'da bir baba boş buzdolabının görüntülerini göstererek yardım istedi

Samsun'da eşi ve çocuğu ile yaşayan bir vatandaş evinde ki boş buzdolabının görüntülerini göstererek yardım istedi.

20 Aralık 2020 Pazar 16:51 GÜNCEL

Samsun'da pandemi ile mücadele sürerken, pandemi şartları nedeni ile işsiz kalan, zor durumda olan aileler ise gıda ve benzeri ihtiyaçlarını ise karşılamakta güçlük çekiyor.


Samsun'da pandemi süreci nedeniyle işsiz kalan bir baba, İlkadım ilçesi Adalet mahallesinde bulunan evinde ailesi ile birlikte yaşam mücadelesi veriyor. 

Samsun Kent Haber'e mesaj gönderen aile babası Macit Tunçay, zor durumda olduklarını, ceplerinde ekmek paralarının dahi olmadığını söyleyerek yardım istedi. Uzun yol şoförü olduğunu pandemi nedeniyle işsiz kaldığını belirten bir çocuk babası Tunçay, "Ben dilenmiyorum sadece iş istiyorum. Ekmek paramız bile kalmadı. 4 yaşında kızım ve eşimle zor durumdayız. Evimizde bulunan buzdolabı bomboş" diyerek içinde bulundukları durumu anlattı.

 

Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk bu mesaj üzerine telefon numarasını bırakan baba Macit Tunçay ile irtibat kurarak durum hakkında bilgi aldı. Aile babası Tunçay, yolcu otobüsü şoförü olduğunu ve pandemi nedeniyle işsiz kaldığını, birikmiş kira borçlarının olduğunu, komşuların kendilerine getirdikleri gıdalarla yaşamaya çalıştıklarını belirterek, yardım talep etti. Bu yardım talebi üzerine Genel Yayın Yönetmenimiz Öztürk, aileye bir ilçe belediye başkanı ile durumu paylaşarak gıda erzakı gönderilmesini sağlarken, ailenin kira ve benzeri sıkıntılarının giderilmesi ile ilgili de yardımseverlere bilgi verdi.

Öte yandan haberimiz sonrası yardımseverler harekete geçerek aile ile irtibat kurarken Samsun Valiliği de konuyla ilgili İlçe Kaymakamlığına talimat vererek aile ile görüşülmesini ve gerekli yardımların yapılmasını istedi. Bir Gülücük Her Şeye Değer Platformu da ailenin elektrik ve su gibi faturalarının ödenmesini sağlarken, babaya iş bulunması konusunda girişimlerde bulundu. Aile babasının iş konusunda ki sorununun çözümü içinde ayrıca bazı siyasiler devreye girdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Muhammet

20 Aralık 2020 Pazar 22:37

Mehmet abi Bu zamana kadar yaşamanin sırrı ne abi. ?

Davut demirtaş

20 Aralık 2020 Pazar 17:38

ALLAH biran önce bu illetten ülkemizi kurtarsın vallahi ortalık perişan emekliliği olmayan helede asgari ücretlilerin ALLAH yardımcısı olsun çok zor dönemden geçiyoruz zengin fakir hepimiz aynı gemideyiz .

Mehmet

20 Aralık 2020 Pazar 16:52

Bahsettiğiniz ilçe belediyesinin adını da verin Bir zahmet bilsin insanlar herşeyi haber yapuyorsunuzya işinize geleni gelmeyeni zaten yapamazsınız yürek ister

Ahmet Bayrak

20 Aralık 2020 Pazar 17:02

Mehmet bey böylesi üzücü bir konuda siz takıla takıla belediyenin adına mı takıldınız. Yazmıyorsak bunun bir nedeni olabilir o da; biz reklam için değil hayır için yardım yapıyoruz belediyemizin ismi yazılmasın diyen duyarlı belediye başkanının talebi üzerinedir. Maksadınız üzüm yemek ise bağcı dövmeyin..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir yemek yapamayan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek götürüyor

Samsun Büyükşehir yemek yapamayan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek götürüyor