12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA BULUNAN PROTESTAN KİLİSESİNDE NOEL AYİNİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Samsun'da bulunan Protestan Kilisesinde Noel ayini gerçekleştirildi

Samsun'da bulunan Protestan Kilisesinde Noel ayini gerçekleştirildi. Kilisede yapılan Noel ayininde insanlık için dua edildi.

24 Aralık 2021 Cuma 20:42 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Protestan Kilisesinde Noel ayini yapıldı. Ayine Samsun'da yaşayan Protestan Hristiyanlar katıldı.


Atakum Protestan Kilisesinde gerçekleşen Noel ayininde insanlık için dualar edilirken, kilisenin pastörü Orhan Pıçaklar, ayinde yaptığı açıklamada, "Noel Katolikler ve Protestanlar tarafından 24 Aralık tarihinde kutlanır. Bu günde cemaat olarak bir araya gelerek ilahiler okuruz, Kutsal Kitap'ta İsa Mesih'in doğumu ve doğuş amacı ile ilgili ayetleri okuruz ve ibadet bitimine doğru İncil'in içerisinde bir çok defa emredildiği gibi bağlı bulunduğumuz yönetimler için, komşularımız için, ülkemiz halkları ve ülke yöneticilerimiz için dua ederek Noel ayinimizi bitiririz. Tören bitiminde ise eskiden bu topraklarda yaşayan farklı inançlardan insanların bir birinin bayramlarını kutladığı ve ikramlarda bulundukları gibi bizde Noel kurabiyelerini tüm konuklarımıza dağıtırız, Noel yemeği yeriz" dedi.Kendi inançlarında Noel'in çılgınca alış verişlerin yapıldığı, Noel Baba'nın beklendiği bir gün olmadığını da belirten Orhan Pıçaklar, şunları dile getirdi.
"Aksine Tanrı'nın bizi ne kadar çok sevdiğini hatırlamamız ve Tanrı'ya şükranlarımızı sunmamız için belirlenmiş bir gündür bu gün. Mesih İsa Dünya'ya günahkarları kurtarmak için geldi."

Öte yandan Samsun Protestan Kilisesinde gerçekleşen Noel ayininin sonunda ayine katılanlara Rab'bin Sofrası diye bilinen üzüm suyu ve ekmek parçası dağıtılarak ilahi söylendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Rıdvan KAYA

24 Aralık 2021 Cuma 18:19

Mutlu Noel ler dilerim Hristiyan Kardeslerime

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Zorlu Okulları potada Samsun birincisi oldu! Türkiye finallerine gidiyorlar

Samsun'da Zorlu Okulları potada Samsun birincisi oldu! Türkiye finallerine gidiyorlar