29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA CANİK BELEDİYESİNDEN İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLAR İÇİN 500 ATKI, 500 BERE

Samsun'da Canik Belediyesinden ihtiyaç sahibi çocuklar için 500 atkı, 500 bere

Samsun'da Canik Belediyesi kış ayı nedeniyle köy okulunda okuyan ve ihtiyaç sahibi çocuklara 500 bere, 500 atkı hediye edecek. Canik Belediyesinden iç ısıtan hizmet..

24 Aralık 2021 Cuma 16:45 GÜNCEL

Samsun'da Canik Belediyesi, ihtiyaç sahibi çocuklar için 'Malzemesi Bizden Örmesi Sizden' projesi kapsamında ev hanımlarının desteği ile 500 atık ve 500 bere örüleceğini açıkladı.


Samsun’un Canik ilçesinde ikamet eden ev hanımları, Canik Belediyesi ve Canik Kent Konseyi iş birliğiyle geliştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrenciler için atkı ve bere örüyor. Canik Belediyesi Hanım Konakları bünyesinde gerçekleştirilen proje sonunda örülecek 500 adet atkı ve 500 adet bere öncelikli olarak köy okullarında okuyan ilkokul öğrencilerine hediye edilecek. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, atkı ve berelerin Hanım Konakları’ndaki kursiyerler, Sıbyan Mektepleri’nde eğitim gören öğrencilerin velileri ve Canik’te ikamet eden ev hanımları tarafından örüleceğini belirtti.MALZEMESİ BİZDEN ÖRMESİ SİZDEN
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, soğukların başlamasıyla birlikte özellikle köy okullarındaki öğrencilerin atkı ve bereye olan ihtiyacının arttığını ifade etti. Çocuklar için örülecek 500’er adet atkı ve bere için gereken iplik ve malzemenin hayırsever bir vatandaş tarafından karşılandığını söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçede ikamet eden ev hanımlarını projeye katkıda bulunmaları için Hanım Konakları’na davet etti. Başkan Sandıkçı “Hanım Konakları’ndaki kursiyerlerimiz ve öğrenci velilerimiz bu girişime destek vereceklerini bize iletti. Biz istiyoruz ki ilçede ikamet eden diğer ev hanımları da bu hayır işine katkı sağlasın. Malzemesi bizden, örmesi sizden. Hem böyle bir ihtiyaca destek olmuş olacaklar hem de Hanım Konakları bünyesinde sosyal bir çevre edinmiş olacaklar" dedi.

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN
Bu proje ile farklı çevrelere de örnek olmayı amaçladıklarını dile getiren Başkan İbrahim Sandıkçı, “Çocuklarımızın üşümemesi için örgü örerek katkıda bulunmak isteyen hanım kardeşlerimizi Konaklarımıza bekliyoruz. Sıcak bir ortamda çay ikramımız eşliğinde çocuklarımız için atkı ve bere örerek güzel bir iyilik yapmış olacaklar” diyerek ilçedeki ev hanımlarına projeye katılmaları çağrısında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bulunan Protestan Kilisesinde Noel ayini gerçekleştirildi

Samsun'da bulunan Protestan Kilisesinde Noel ayini gerçekleştirildi