10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA ÇİFTLİK CADDESİ YENİDEN TRAFİĞE AÇILIYOR PEKİ VATANDAŞ BU KONUDA NE DİYOR

Samsun'da Çiftlik caddesi yeniden trafiğe açılıyor peki vatandaş bu konuda ne diyor

Samsun'da trafiğe kapalı olan Çiftlik caddesi-İstiklal yeniden trafiğe açılıyor, peki bu konuda vatandaşlar ne diyor. Çiftlik caddesinde son durum..

16 Ocak 2020 Perşembe 17:09 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından trafiğe kapalı olan Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılması için çalışmalar başlatılırken, vatandaşlar yapılan çalışmayı değerlendirdi.


Çiftlik caddesi 'Çiftlik AVM Projesi' kapsamında trafiğe kapatılmıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın prestij proje olarak nitelediği ve genel merkezden Samsun'a gelen AK Partili bir çok isminde övgüler düzdüğü Çİftlik AVM projesi kapsamında yapılan yatırım ile cadde, burada bulunan esnafların da talebi ile trafiğe kapatılmıştı.

Gelinen süreçte 31 Mart seçimlerinin ardından Çiftlik caddesindeki esnaflar caddenin yeniden trafiğe açılmasını istedi. Çiftlik caddesinin trafiğe kapalı olması nedeniyle işlerinin bozulduğunu öne süren esnafların, caddenin yeniden trafiğe açılmasını istemesi üzerine yapılan ankette, Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılması kararı çıktı. Samsun Büyükşehir Belediyesi ise bu anketin ardından trafiğe kapalı olan caddede, önceki gün çalışmalara başlarken, bugünde Çiftlik caddesinde bulunan yağmur suyu kanalları beton dökülerek kapatıldı. Caddenin araç trafiğine açılması çalışmaları kapsamında burada bulunan oturma grupları bir bir sökülürken, belediye çalışanları bugün de gün boyu yağmur suyu kanallerını beton dökürek kapattı.

Samsun'da kimi vatandaşlar Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılacak olmasına tepki gösterirken, kimi vatandaşlar ise yapılan çalışmayı olumlu karşıladı. Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılacak olması ile ilgili kafalar karışık olurken, cadde üzerinde Samsun Kent Haber'e konuşan vatandaşlar Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılacak olmasını değerlendirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Mustafa ÖZTÜRK

18 Ocak 2020 Cumartesi 14:34

Haberlicilik yapıyorsunuz ama daha caddenin ismini dahi doğru ifade edemiyorsunuz. Çiftlik caddesi değil istiklal caddesidir doğrusu. Çiftlik mahallenin adıdır.

Ahmet Bayrak

18 Ocak 2020 Cumartesi 16:12

La o zaman niye Çiftlik Cadde AVM oranın proje adı. Çİftlik caddesi ayrı mahalle ayrı ayrı :) İstiklal caddesi diye de yazmış adamlar habere. Sen önce o caddenin halk arasında bilinen adına bak Çiftlik mi İstiklal mi.

vatandaş

17 Ocak 2020 Cuma 09:27

Buna oy verip başımıza bela edenler, size sesleniyorum: çiftliği trafiğe açmasının, parkteki kaldırmamasının, su zammının, samsunspora antrenman sahası vermemesinin ve seçim öncesi tüm yalanlarının vebali sizin olacak bilesiniz...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AKM'nin yıkılarak yerine fuar yapılacak olmasına eylemli tepki

Samsun'da AKM'nin yıkılarak yerine fuar yapılacak olmasına eylemli tepki