15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA CUMA GÜNÜ KARANTİNADA OLMASI GEREKEN AMA OLMAYAN 7 KİŞİ YAKALANDI

Samsun'da Cuma günü karantinada olması gereken ama olmayan 7 kişi yakalandı

Samsun'da KoronaVirüs salgını sebebiyle Cuma günü 84 bin kişinin HES sorgusunun yapıldığı ve bu sorgulamalar sırasında karantinada olması gereken 7 kişinin yakalandığı açıklandı.

03 Nisan 2021 Cumartesi 18:24 GÜNCEL

Samsun'da KoronaVirüs vaka sayısı hızla artarken karantinada olması gereken sorumsuzlar ise şehirde elini kollunu sallayarak dolaşıyor.


Samsun Valiliği, 2 Nisan Cuma günü yapılan HES kodu denetimlerinde 84 bin kişinin denetimden geçtiğini açıklarken, daha önceki denetimlerde olduğu gibi Cuma günü de yine karantinada olması gereken ama olmayan 7 kişinin yakalandığını duyurdu.

Samsun'da aralıksız süren HES kodu denetimlerinde karantinada olması gerekirken olmayan kişi ve kişiler polis tarafından yakalanırken, Samsun Valiliği 02 Nisan 2021 Cuma günü yapılan denetimlerle ilgili bilgi vererek şu açıklamayı yaptı.
"Koronavirüs tedbirleri ve izolasyon denetimleri kapsamında yapılan uygulama, sabit yol uygulaması ve şok uygulamalarında Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 78.269 şahsın HES kodu sorgulaması yapılmış, izolasyon kuralını ihlal eden 7 şahsa adli ve idari işlem yapılarak 18 bin 688 TL para cezası uygulanmıştır. Ayrıca Kovid-19 izolasyon denetimleri kapsamında 546 şahıs ikametlerinde denetlenmiştir. Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı tarafından 5.982 şahsın HES kodu sorgulaması yapılmıştır. Ayrıca Kovid-19 izolasyon denetimleri kapsamında 753 şahıs ikametlerinde denetlenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMKON Genel Başkan adayı Kaya Aşçı projelerini açıkladı

SAMKON Genel Başkan adayı Kaya Aşçı projelerini açıkladı