07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA DOLMUŞ VE MİNİBÜS GÜZERGAHLARI YENİDEN PLANLANACAK

Samsun'da dolmuş ve minibüs güzergahları yeniden planlanacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, dolmuş ve minibüs güzergahlarının yeniden planlanacağını açıklayarak, "88 tane kavşakta düzenleme yapacağız. Bütün ufak göbekleri kaldırıyoruz" dedi.

05 Mart 2020 Perşembe 17:28 GÜNCEL

Samsun’da toplu ulaşım sorununu çözüme kavuşturacaklarının açıklayan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, "2021 yılının sonuna kadar dolmuş ve minibüslerin güzergahını yeniden planlayacağız" dedi.


Samsun'da Cezaevi ve Hasköy minibüsçüleri ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Dolmuş ve minibüs güzergahını yeniden planlayacağız. Bunu da sizlerle birlikte yapacağız. Sizlerin fikirlerini alacağız’ dedi. 

ŞEHRİMİZE HİZMETİ BİRLİKTE YAPALIM
Başkan Demir, Canik İlçesine ulaşım sağlayan Cezaevi ve Hasköy minibüsçüler Derneği’nin ev sahipliğinde minibüsçüler ile bir araya geldi. Proje ve yatırımlarını anlattığı minibüsçülerle fikir alışverişinde bulunan Demir, ‘Samsun’u daha huzurlu, daha çağdaş ve daha modern bir şehir haline getirme çabamız var. 88 tane kavşakta düzenleme yapacağız. Bütün ufak göbekleri kaldırıyoruz. Bu şehre hizmeti birlikte yapalım’’ dedi.HER ZAMAN İSTİŞARE EDİLECEK KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK
Yapılacak olan düzenlemelerde kimsenin mağdur edilmeyeceğini belirten Başkan Demir, ”Sizlerle ilgili olan her kararı uygulamaya koymadan önce sizinle konuşup istişare edeceğiz. Tek derdimiz vatandaşımızın sağlıklı bir şekilde herhangi bir noktadan başka bir noktaya güvenli, konforlu ve minimum maliyetle ulaşmasını sağlamak. Samsun Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi. Önümüzde bu güzel şehirde hayata geçireceğimiz çok önemli projelerimiz var’’ şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR’İN KAPISI HERKESE AÇIK
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kapısının herkese açık olduğunu ifade eden Demir, “Kapımıza kim gelirse gelsin en alt birimimizden en üst birimimize kadar ben de dahil herkese rahatça ulaşabilir. Telefonlarım açık. İşlerimizin yoğunluğunda telefonlarına cevap veremediklerime gün içerisinde mutlaka dönüş sağlıyorum. Sosyal medyam açık. Perşembe ve Pazar günleri randevu almadan herkes belediyeye gelebilir” dedi.ŞEHİTLERİ UNUTMADI
İdlib Şehitleri’ni bir kez daha anan Demir, ‘’Geçtiğimiz günlerde Samsun’da şehitlerimizi uğurladık. Bir tanesi de Tekirdağ’da defnedildi. İnsan hele belediye başkanıysanız o evlatların hepsinin kendi evladınız gibi hissediyorsunuz. Şehitlik makamını Allah onlara nasip etti. Türkiye’de en fazla şehit veren illerden biriyiz. Bayrak için vatan için ezan ve ümmet için her zaman can vermeye hazır bir milletiz. Ben yıllardır Samsun’da siyaset yaptım. Bu şehrin insanları kadar asil vatanına bağlı milletine devlet adamına saygılısı yok’’ dedi.

BAŞKANIMIZA HER ZAMAN ULAŞIYORUZ
Başkan Mustafa Demir’e her zaman ulaştıklarını vurgulayan Samsun Esnaf ev Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, “Mustafa Demir başkanım seçimde verdiği vaatleri zaman geçmeden kısa zamanda yerine getirmeye çalışıyor. Her şeyi başkanımıza iletmiyoruz. Ulaşım Daire Başkanlığımızda da çözüyoruz problemleri ama başkanımızı aradığımızda anında kendisi bizzat dönerek, problemlerimizi hızlı bir şekilde çözmeye çalışıyor. Kendisinden Allah razı olsun’’ diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

SSZ055

07 Mart 2020 Cumartesi 15:36

İlk önce samsun can damari olan cumhuriyet meydanı 19 mayıs bulvarı kilise kavşağı düzeltilir sorunun yarısı çözülür

Mehmet e.

07 Mart 2020 Cumartesi 13:59

İşin gücün şov yapmak.sen samsun için zararsın demir.

Vatan DAŞTAN

06 Mart 2020 Cuma 12:22

Tüm küçük göbekleri kaldıracakmışmış, en yakın göbeğe gitmek için ters yön yapacakların vebaline ortak olmaya ne kadar meraklıymışsın başkan.Ayrıca istişarelere ne kadar önem verdiğini çiftliği trafiğe açmandan öğrendik, 300-400 kişilik anketle karar verdiğin gibi...

Hakan erdal

05 Mart 2020 Perşembe 22:57

Yollar çukur ve engebelerle dolu helikopterle mi kullaniyor baskanlar onlardami gormuyor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP'li kadınlar annelere hediyeler dağıttı

Samsun'da CHP'li kadınlar annelere hediyeler dağıttı