10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA DÜĞÜN KONVOYUNDA YOL KESEREK DRİFT ATAN SÜRÜCÜLERE 15 BİN TL CEZA UYGULANDI

Samsun'da düğün konvoyunda yol keserek drift atan sürücülere 15 bin TL ceza uygulandı

Samsun'da bir düğün konvoyunda yol keserek drift atan sürücülere 15 bin TL para cezası uygulandı.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 16:45 GÜNCEL

Samsun'da bir düğün konvoyunda yolu kapatarak drift atan sürücülerle ilgili Samsun Valiliği açıklama yaptı.


Samsun Çevre Yolunda yolu kapatarak drift atan araç sürücülerinin sosyal medyaya düşen videosu sonrası harekete geçen yetkililer o sürücüleri tespit etti.

Samsun Valiliği drift atan sürücülerle ilgili yaptığı açıklamada 3 araç sürücüsüne toplam 15 bin 10 TL para cezası uygulandığını, sürücülerin ise  psikiyatri uzmanına sevk edildiğini duyurdu.

Samsun Valiliğinden drift atan sürücülerle ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.
"7 Ağustos 2019 Cumartesi günü akşam saatlerinde ilimiz İlkadım Bulvarı Eğitim Araştırma Köprüsü altında bir kaç aracın drift yaptıklarına dair görüntülerin paylaşımı sonrası; Aynı gün İl Emniyet Müdürlüğümüz Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce trafik ihlalleri hakkında sosyal paylaşım platformlarını (Facebook, Instagram, Twitter vb.) takip eden görevlilerce, İlkadım Bulvarı Eğitim Araştırma Köprüsü altı ana yola katılımda drift atarak trafiği tehlikeye düşüren ve sosyal paylaşım sitelerinde video görüntüleri paylaşılan araçlar üzerinde gerekli takip ve çalışmalar yapılmış, araçlar ve adresleri tespit edilerek 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu ilgili maddesince araçların her birine 5.010 TL olmak üzere, toplam 15.030 TL trafik idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca para cezası uygulanan aracın birini kullanan şahsın sürücü belgesine de 60 gün el konularak, sürücü psikoteknik değerlendirme için psikiyatri uzmanına sevk edilmiştir. Vatandaşlarımızın güvenli, rahat ve huzur içerisinde seyahat edebilmeleri ve trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesine yönelik denetimler, iligili birimlerce kararlılıkla sürdürülmekledir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ sahte kayıt evrakı iddiasını doğruladı! Büyük vurgun yapılıyor

Samsun OMÜ sahte kayıt evrakı iddiasını doğruladı! Büyük vurgun yapılıyor