15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA GÜNDEM OLAN FERRARİ OTOMOBİLİN SAHİBİ KİM? YARDIM İÇİN KİM BAŞVURDU

Samsun'da gündem olan Ferrari otomobilin sahibi kim? Yardım için kim başvurdu

Samsun'da üzerinde Ferrari marka otomobil olmasına rağmen bin liralık yardım parası için Sosyal Yardımlaşma Vakfına başvuran o isim kim? Gündem olan Ferrari otomobilin asıl sahibi kim?

25 Nisan 2020 Cumartesi 14:33 GÜNCEL

Samsun'da Ferrari marka otomobil sahibi bir kişinin Korona Virüs nedeniyle devletin ihtiyaç sahiplerine verdiği bin liralık yardımı almak için sosyal yardımlaşma vakfına başvurması sonrası, bu kişinin kim olduğu, lüks aracın asıl sahibinin kim olduğu merak konusu oldu.


Ferrari marka otomobili olmasına rağmen, devletin verdiği bin liralık yardımı almak için kaymakamlığa başvuran o isim kim? Samsun şimdi bunu merak ediyor.

Samsun'un İlkadım İlçe Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, bin liralık yardım almak için yapılan bir başvuruyu incelemeye alan yetkililer, başvuru sahibinin üzerinde Ferrari marka bir otomobil olduğunu tespit etmişti.

Konu basın yayın organlarına yansırken, Ferrarisi olduğu halde devletin verdiği bin liralık yardım parasını almak için başvuru yapan kişinin kim olduğu da, merak konusu olmuştu.

Bu ismi bulmak için yaptığımız araştırmada çok enteresan ve ilginç bilgilere ulaştık. 

MÜTEAHHİTİN OĞLU OLDUĞU BİLGİSİ DOĞRU DEĞİL
Örneğin Ferrarisi olan ve yardım parası için başvuru yapan kişinin, sosyal medyada bir müteahhittin oğlu olduğu yönünde bilgiler yazanlar oldu. Bu bilgilerin doğru olmadığını söyleyerek, üzerinde Ferrarisi olduğu halde devletin bin liralık yardım parası için yapılan başvurunun perde arkasında ki bazı ilginç konularla ilgili ip uçları verelim.

SADECE FERRARİ DEĞİL LÜKS DAİRELER, VİLLALARI DA VAR
Ferrarisi olduğu halde Samsun'da devletin ihtiyaç sahiplerine verdiği bin liralık yardım parası için İlkadım Kaymakamlığına başvuru yapan kişiden ziyade lüks aracın asıl sahibi bir sigorta şirketinin ortağı. 

Atakum ilçesinde lüks daireleri var, ancak bu dairelerin hiç birisi kendi üzerinde değil. Yine söz konusu bu kişi villa sahibi ancak o villalarda kendi üzerine değil ve henüz bu gayrimenkulün de ödemelerini yapamadığı için tapuları alabilmiş değil.

EDİNDİĞİ MALLARI BAŞKALARININ ÜZERİNE YAPIYOR
Görünürde Ferrarisi var, villalari var, lüks daireleri var ama bu malların hepsi başkalarının üzerinde. İşte bu ilginç durum Ferrari marka araç üzerinde bulunan kişinin, bin liralık yardım için başvuru yapması ile ortaya çıktı.

Lüks yaşayan asıl kişinin, Atakum'da ki daireleri, villaları ve diğer tüm mal varlığı edinimleri hep başkalarının üzerinde. Kendi üzerine hiç bir şey almayan bu kişinin ilginç olan tarafı ise bunca varlığa rağmen kredi kartlarını dahi ödeyemiyor olması.

BUNCA MAL VARLIĞI VARKEN NASIL OLUYOR
Peki nasıl oluyor, Ferrari alıyor, villalar alıyor, lüks daireler alıyor ama hiç biri kendi üzerinde değil! Bunca varlık bunca alım gücü varken nasıl oluyor da ve neden tüm mal varlığını başkalarının üzerine yapıyor.KAZANCINI NASIL SAĞLADIĞI MERAK KONUSU
İşte bu kısım çok ilginç. Kendi altında Ferrari araç var, eşinin altında jeep. Atakum'da daireleri var, villalar satın almış ama devrini henüz alamamış bu kişinin kazancını nasıl ve ne şekilde sağladığı kafalarda soru işaretleri oluştururken, sağa sola neredeyse her yere çek kestiği de biliniyor. 

PEKİ KİM BU KİŞİ?
Şimdi gelelim herkesin merak ettiği o soruya? Kim bu kişi.. Edindiğimiz bilgilere göre İlkadım Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfına bin liralık yardım parası için başvuru yapan kişi resmiyette Ferrari marka aracın da sahibi görünüyor. Ancak yardım parası için başvuran kişi aracın başkasına ait olduğunu, aracı kendisinin kullanmadığını sadece resmiyette kendi üzerinde bulunduğunu söylüyor. 

FERRARİ'NİN ÜZERİNDE İPOTEK VAR
Ferrari marka aracın asıl sahibi edindiğimiz bilgilere göre R.C.Y isimli kişi. Ancak R.C.Y villa, lüks dairelerde olduğu gibi Ferrari aracıda bir başkasının üzerine kaydırmış. Ferrari marka aracı ile Atakum ilçesinde sık sık görülen R.C.Y'nin kullandığı lüks aracında ayrıca ipotekli olduğu bu nedenle satışının mümkün olmadığı da edinilen bilgiler arasında. 

Bu durumda R.C.Y'nin Ferrari marka aracı üzerine yaptığı kişi, ihtiyaç sahibi midir değil midir bilemiyoruz. Ancak yine edindiğimiz bilgiye göre R.C.Y'nin aldığı ancak başkasının üzerine yaptığı Ferrari marka aracın resmiyette sahibi görünen ve bin liralık devlet yardımı almak için başvuru yapan kişinin de, İlkadım ilçesi sınırlarında bir kafesi bulunuyor.

-Hukuki gerekçeler ile haberde yer alan isimleri açık veremiyoruz

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Oktay keyvani

26 Nisan 2020 Pazar 12:27

Şerefsizlik son 20 yıllın en geçerli mesleği olmuş.

Yan

26 Nisan 2020 Pazar 00:25

Bu devletin vatandaşa verdiği hak.Eğer hak varsa alır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Layda'nın yeni şarkısının klibini Samsunlu yönetmen Rıdvan Uzun çekti

Layda'nın yeni şarkısının klibini Samsunlu yönetmen Rıdvan Uzun çekti