16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA HASTA YAKINLARI İÇİN İLKADIM BELEDİYESİ REFAKATÇİ EVİ YAPACAK

Samsun'da hasta yakınları için İlkadım Belediyesi Refakatçi Evi yapacak

Samsun'da hastane koridorlarında, merdivenlerinde çile çeken hasta yakınları için İlkadım Belediyesi Refakatçi Evi yapacak.

19 Eylül 2021 Pazar 17:05 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, hasta yakınlarının konaklaması için hayata geçirecekleri Refakatçi Evi projesine 2021 yılı bitmeden başlayacaklarını açıkladı.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Refakatçi Evi Projesi” ile vatandaşların hasta refakati sırasında kalacak yer sıkıntısına son vereceğiz.2021 yılı bitmeden projeye başlayıp belirli bir seviyeye getirip ilçemizde hizmete koyacağız. Özellikle hastanelere uzak ilçelerden ve kırsal mahallerden gelen vatandaşların sıkıntısını giderecek projeyle kentin önemli bir eksiği de kapatmış olacağız" dedi.

İlkadım Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşların yüzünü güldüren bir projeye daha imza atıyor. Refakatçi Evi projesi ile kamu hastanelerinde tedavi gören hastaların yakınlarının konaklama sorunu çözülüyor. Özellikle hastanelere uzak ilçelerde ve kırsal mahallelerde yaşayan hasta yakınlarının maddi ve manevi bakımdan yaşadıkları zor süreçte yardımına koşacak olan proje hakkında bilgiler aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Amacımız hasta yakınlarının mağdur olmasını engellemek. Koronavirüs döneminde bu hizmet daha büyük bir önem kazandı. Çok pozitif geri bildirimler alıyoruz. Bu hizmeti sosyal medyadan duyup bize teşekkür eden vatandaşlarımız var. Son derece mutlular. Manevi açıdan biz de son derece mutluyuz. Refakatçi Evi projesinin de önümüzdeki ay temelini atmış olacağız. Çevre illerden Samsun’a gelen vatandaşlarımızın istirahat edebileceği, duşunu alabileceği, yemek yiyeceği ve konaklayabileceği bir yer hazırlıyoruz. Samsun Şehir Hastanesi ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında Çevre Yolu üzerinde hayata geçecek yer ilk etapta 50 ailelik hizmet sunacak. Duruma göre yoğunluğa göre talep olursa kapasiteyi arttırarak ek binada yapabiliriz. Gayemiz her kesime hizmet edebilmek, hayır duası almak. Buradaki asıl amacımız halkımızın bu ihtiyacına cevap verebilmek ve hasta yakınlarına konaklama imkânı sağlamaktır” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

cevdet

22 Eylül 2021 Çarşamba 15:05

bina yapmaya paran varsa derebahçe de ara yolları yap başkan çukura her girişimde aklıma geliyorsun

Gazi

21 Eylül 2021 Salı 09:41

Boş işlerin boş Adamı ,kardeşim anlamıyom hastahanelerde refakatçi kalamıyormu da refakatçi evi yapçan. Çok güldüm bu boş fikire.

Mevlüt

20 Eylül 2021 Pazartesi 09:02

Bu kadarda boş ve bilgisiz bir adam tanımadım fikre bak yaaa, refakatçi evi doldurursun kavaklıkları oraya yer içer yatarlar. Para yok diye unkapanındaki binayı çürütüyorsun yazık vallahi yazık, kimsesizler evi yaşta bir işe yarasın bari boş işlerin boş kafası……

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Gençlerbirliği maçında kaleci Aykut kalesini terk etti

Yılport Samsunspor Gençlerbirliği maçında kaleci Aykut kalesini terk etti