07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA HASTANEDE ŞAŞKINLIK YARATAN ATAMA! ŞOFÖRDÜ, MÜDÜR YARDIMCISI OLDU

Samsun'da hastanede şaşkınlık yaratan atama! Şofördü, müdür yardımcısı oldu

Samsun'da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin şoförü, çalıştığı hastaneye müdür yardımcısı olarak atandı. Şaşkınlık yaratan atama ile ilgili ise yetkiler sus pus oldu.

19 Temmuz 2021 Pazartesi 17:20 GÜNCEL

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde kadrosu şoför olan H.V görev yaptığı hastaneye şaşkınlık yaratan bir atama ile müdür yardımcısı oldu.Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, kurum içinde müdür ve sağlık yöneticileri sözleşmeleri imzalanmasının ardından atamaları da gerçekleştirdi. Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç tarafından yapılan atamalara ise sağlık çalışanları tepki gösterdi.

Hedef Halk Gazetesinden Alper Cabbar'ın haberine göre atamalarda en çok dikkat çeken ise, Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde şoför kadrosunda bulunan H. V., yapılan atamayla aynı hastaneye müdür yardımcısı yapıldı. V.'nin hastanesindeki kadro unvanı şoförken 58/TKHB sözleşme unvanı Müdür Yardımcısı olarak değişti. Hastane personeli ise yapılan atamadan dolayı şaşkına döndü. Öte yandan yapılan diğer atamalardan da kentte bulunan bütün hastanelerdeki sağlık çalışanlarının bir çoğunun rahatsız olduğu ileri sürüldü. 

LİYAKATA DEĞİL SENDİKA VE PARTİYE BAKILIYOR 
Samsun Tabipler Odası Başkanı Funda Furtun ise yapılan atamaya tepki göstererek, "Son yıllarda yapılan atamalarda liyakata değil de hangi siyasi partiye ve hangi sendikaya üye olduğuna bakılıyor. Bu atamada onlardan biri. Tamamen siyasi bir atama olarak düşünüyorum" dedi.  Şoförü hastane müdür yardımcısı yapan Sağlık İl Müdürü Oruç, Şubat ayında da koronaya yakalanmış ve tedavi için özel uçak ile Ankara'ya gittiği için tepki çekmişti.

Samsun Tabipler Odası Başkanı Funda Furtun  yapılan atamaya tepki göstererek, "Son yıllarda yapılan atamalarda liyakata değil de hangi siyasi partiye ve hangi sendikaya üye olduğuna bakılıyor "dedi.  


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir bin TL destek sözü tutulmadı iddiasına açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir bin TL destek sözü tutulmadı iddiasına açıklama yaptı