07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA İHSAN KALKAVAN VE İBRAHİM ÖZYER İSİMLERİ KOŞU YOLU VE PARKA VERİLDİ

Samsun'da İhsan Kalkavan ve İbrahim Özyer isimleri koşu yolu ve parka verildi

Samsun'un unutulmaz siyasetçileri İhsan Kalkavan ve İbrahim Özyer'in isimleri İlkadım Belediyesi Meclisinin aldığı kararla yaşatılacak.

04 Mart 2021 Perşembe 17:57 GÜNCEL

Samsun'da hayatlarını kaybeden siyasetçiler İhsan Kalkavan ve İbrahim Özyer'in isimleri İlkadım Belediyesi Meclisinin aldığı karar ile koşu yolu ve parka verildi.


İlkadım Belediyesi Meclisi, İYİ Parti'den milletvekili adayı olan ve aday tanıtım toplantısına giderken geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybeden İbrahim Özyer'in ismini Derebahçe Mahallesi Irmak Caddesi’nde bulunan Koşu Yolu ve Yaşam Parkuruna, CHP'nin eski milletvekillerinden olan İhsan Kalkavan'ın ismini ise Dyine erebahçe Mahallesi Şehit Mustafa Zıvalı Bulvarında bulunan Çocuk Trafik Eğitim Parkına verme kararı aldı.

İlkadım Belediyesi Meclis toplantısına katılan İhsan Kalkavan'ın kızı Gülşen Kalkavan ise merhum babasının isminin trafik eğitim parkına verilmesi ile ilgili alınan karara teşekkür ederek, "Burada ailem adına hepinize selamlar getirdim. Babamın ölümünde yıllar geçmesine rağmen verdiğiniz bu karar babamın bir siyasetçiden öte bir insan olduğunu gösterdi. Bir anne olarak evladımın bir kez görmüş olduğu 4 yaşındaki çocuğuma, onu anlatma yolunda sembol bir anıt verdiniz. Hepinize tek tek yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cem Küçük'ten Samsunspor açıklaması

Cem Küçük'ten Samsunspor açıklaması