15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA İKİ SAĞLIK ÇALIŞANI YİNE SALDIRIYA UĞRADI

Samsun'da iki sağlık çalışanı yine saldırıya uğradı

Samsun'da sağlık çalışanları yine saldırıya uğradı. İlkadım ilçesi 6 Nolu 112 İstasyonunda görevli iki sağlık çalışanı bir hastanın saldırısına maruz kaldı.

11 Mart 2021 Perşembe 16:43 GÜNCEL

Samsun'da 6 Nolu 112 İstasyonunda görevli iki sağlık çalışanı hastaneye götürmek için gittikleri hasta tarafından şiddete uğradı.


İlkadım ilçesinde gelen ihbar üzerine hastayı almaya giden 112 sağlık çalışanı iki görevli kadın personel, hasta tarafından hem sözlü hem de fiziki şiddete maruz kalarak yaralandı. Saldırıya uğrayan ve yaralanan İlkadım 6 Nolu 112 İstasyonu çalışanı iki kadın, tedavi altına alınırken olayla ilgili saldırgan hakkında şikayetçi olundu.

Öte yandan Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak'ta saldırıya uğrayan iki sağlık çalışanını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletirken, "Sağlıkta şiddeti ne corona durdurabiliyor nede aldığımız tedbirler her şeye rağmen maalesef tüm hızıyla devam ediyor. Samsun İlkadım 6 nolu 112 istasyon ekibimiz hastaneye götürmek için gittikleri hasta tarafından hem fiili hem de sözel şiddete maruz kalmışlarlardır. Ekip arkadaşlarımızdan B.K hasta tarafından darp edilmiştir. Arkadaşlarımız ile birlikte olayla ilgili gerekli girişimler yapılmıştır. Arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken , Allahtan şifalar diliyoruz. Sağlık çalışanları arkadaşlarımıza yapılan her türlü şiddetin karşısında olduğumuz gibi , bu tür olayların her aşamasının da takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine önemle sunarız." açıklaması yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi zabıtaları fırın ve yufka imalatı yapan iş yerlerini denetledi

İlkadım Belediyesi zabıtaları fırın ve yufka imalatı yapan iş yerlerini denetledi