23 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİ İŞÇİLERİ KİŞİ BAŞI 4 BİN 760 TL BANKA PROMOSYONU ALACAK

Samsun'da İlkadım Belediyesi işçileri kişi başı 4 bin 760 TL banka promosyonu alacak

Samsun'da İlkadım Belediyesi işçilerine promosyon müjdesi.. Samsun'da İlkadım Belediyesinde çalışan işçiler Ocak ayının ilk maaşında kişi başı 4 bin 760 TL banka promosyonu alacak.

12 Aralık 2021 Pazar 16:15 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi işçilerine promosyon müjdesi. İlkadım Belediyesinde çalışan işçiler 2022 yılının Ocak ayı maaşında kişi başı 4 bin 760 TL promosyon alacak.


İlkadım Belediyesi çalışanlarının heyecanla beklediği banka promosyonu ihalesi sonuçlandı. İhale sonucuna göre İlkadım Belediyesinde işçi personeller için en yüksek promosyon bedeli 4 bin 736 TL ile Halk Bankası tarafından verildi. 

Banka promosyonu ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, "İşçi kardeşlerimizin alın teri soğumadan maaşlarını ödeyen bir belediyeyiz. Bundan sonra aynı azim ve kararlılıkla işçi kardeşlerim çalışmalarına devam edecek. Bir önceki yönetimin işçilerimize verdiği promosyonun 4 katı fazlasının vererek her zaman emekten ve emekçiden yana olduk. Bu promosyonlar ne yazık ki belediye yönetimine, başkan yardımcılarına, müdürlere daha fazla ayrılıyordu. Bir önceki promosyon anlaşmasında üretimde bulunan emekçilere de ne yazık ki daha az bir pay verilirdi. Bütün gücümüzle buna karşıyız. Ama bugün burada alınan bu promosyon işçilerimize eşit ve demokratik şekilde dağıtılacak. Bütün duruşumuz ve mücadelemiz çalışanlarımız arasında eşitliği sağlamak. Böylesi ekonomik sıkıntının olduğu bir dönemde bu promosyon tüm çalışanlarımıza tabiri caizse ilaç gibi gelecek" dedi.Promosyon sürecini de anlatan Başkan Demirtaş, şunları dile getirdi.
"2021-2024 yılları için 3 yıllığına 995 personelimizi kapsayacak olan ihalede İlkadım sınırları içerisinde yer alan bankalarımıza maaş promosyon ihalesi dosyası verildi. İhaleye 8 bankamız katıldı. İhaleye katılan bankalardan Halk Bankası Bulvar Şubemizle anlaştık. Bir önceki dönem promosyonu 912 personelimize kişi başı 932 TL ile toplamda 850 bin olarak, işçi kardeşlerimizin hak ettikleri promosyonu bu dönem 995 personelimize kişi başı 4 bin 760 TL toplamda 4 Milyon 736 bin 200 TL olarak, 4 katı fazlası ile belediye çalışanlarımız için bu zamana kadar en yüksek promosyon miktarında anlaşma sağladık."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

Bedri

13 Aralık 2021 Pazartesi 19:54

Bu nasi bir aciklama ya bugun ki sartlarda 3 yillik anlasma ile vrilen promosyon az bile banka bes katini zaten cikarir 3 yilda keza bankanin verdi para ile sanki siz vermis gibi gostermenizde ayri bi olay biraz enteresan bir haber olmus belediye sirketinin 45 milyon borcu neymis 3 yilda bunuda halka aciklasaniz memnun oluruz

Vedat

13 Aralık 2021 Pazartesi 19:48

Bu habere cok guldum ALLAH askina banka her ay alacak zaten 3 milyona yakin maas parasi alacak e bu parayida bir saatte olsa cakiatircak bunun karsiliginda uc yillik sozleme icin promosyonu da veren banka ee hak is sendikasida isi takip etti sayelerinde promosyanu kapti bunda belediyenin bi katkisi yok ki sonucta ihale gazi imarda kayip olan 30 milyon nerde iscileri calistiriyonuz gece gunduz mesai almiyorlarmis adamlar isyanda hep isiniz gucunuz laf uc yil oldu dikili tasiniz yok ilkadimda

Mesut

13 Aralık 2021 Pazartesi 08:38

Bankanın vereceği parayla hava atıyon ya .

Safa

13 Aralık 2021 Pazartesi 08:36

Bu parayı çalışana belediye veriyormuş gibi göstermek başkanın reklamından başka bir şey değildir. Bu para vakıflar bankasının yatan maaşlardan personele ödediği paradır. Belediye tarafından ödenmez . Bankaların verdiği promosyona sende ilave yap artı olarak çalışana ver bakalım da görelim seni. Bunu yapan belediyeler var, sende yap Başkan.

Uğur

13 Aralık 2021 Pazartesi 07:12

Belediyede birileri aldığı parayı gerçekten hak ediyorsa oda temizlik görevlileri fen işleri görevlileri peki söylentiler var yeni yılda yeni iş alımı olacak söylentileri çoğaldı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da mezar yeri ücretlerine ne kadar zam geldi? İşte detaylı fiyat artışları

Samsun'da mezar yeri ücretlerine ne kadar zam geldi? İşte detaylı fiyat artışları