07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİNİN ESKİ HİZMET BİNASI İLE İLGİLİ KARAR VERİLDİ

Samsun'da İlkadım Belediyesinin eski hizmet binası ile ilgili karar verildi

Samsun'da İlkadım Belediyesinin eski hizmet binası ile ilgili karar verildi. İlkadım Belediyesinin atıl kalan eski hizmet binası ne olacak?

10 Ocak 2022 Pazartesi 17:44 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nin, belediye birimlerinin yeni hizmet binasına taşınması ile atıl kalan eski hizmet binası ne yapılacağı belli oldu.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım eski hizmet binası ve Gazi hizmet binası ile ilgili açıklama yaptı. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE 10 YILLIĞINA KİRALANDI
Ihlamur Kafe'de basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda konuşan Necattin Demirtaş, İlkadım Belediyesinin eski hizmet binasını, Samsun Büyükşehir Belediyesine 10 yıllığına kiraladıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesinin bu binayı yıkacağını belirten Demirtaş, bir ara benzin istasyonu için satışı gündeme gelen Gazi hizmet binası ile ilgili de açıklama yaptı. 

GAZİ HİZMET BİNASININ KADERİNİ ETÜT RAPORU BELİRLEYECEK
Belediyelerine ait Gazi hizmet binasının benzin istasyonu için satış sürecinin iptal olduğunu hatırlatan Necattin Demirtaş, "Gazi binasında etüt çalışması yaptırıyoruz. Ya toparlayacağız ya da yıkmak durumunda kalacağız. Gazi hizmet binası ile ilgili genel görüş sakat olduğuna dair. Sağlam raporu çıkarsa, toparlayacağız, değilse yıkacağız. Orada benzin istasyonu yapmak istedik, bunun için 5 binlik plan meclisten geçmişti. Ancak Büyükşehir Belediyesi tapuyu istedi. Biz protokol yapalım istedik. 5 binlik planda bu uzlaşmazlık nedeniyle iptal edildi öyle kaldı." dedi.UNKAPANI KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
İlkadım Belediyesi'nin Unkapanı mahallesinde bulunan ve inşaatı yarım kalan Kültür Merkezi binası ile ilgili de bilgi veren belediye başkanı Necattin Demirtaş, şunları dile getirdi.
"Unkapanı Kültür Merkezinin ihalesi bu sene yapılacak. 7.5 milyon kredi tahsis edildi. Buranın toparlanabilmesi için 25 milyona ihtiyaç vardı. Şimdiki değerlerle kaça çıkar bilemiyorum. Orada binanın dışını toparlayacağız, asansör ve içini imkanlar dahilinde yapmayı planlıyoruz. Bizim yurt yapma arzumuz var. Yurt ihtiyacı var Samsunda. İki tane dükkan ve bir cami var orada. Dükkanları belki satarız."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

sait dede

15 Şubat 2022 Salı 19:32

eski ilkadım belediyesi depreme dayanıksız degilmi niye yenisi yapıldı sahsı gorusum yıkılıp gençlere spor alanı yesil saha yapılır ıhsanlah

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Bafra Hacınabispor ile Havza Belediyespor maçında kavga çıktı

Samsun'da Bafra Hacınabispor ile Havza Belediyespor maçında kavga çıktı