15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA KARDAN BUZ PİSTİNE DÖNEN YOLLARI BELEDİYELER HALEN TEMİZLEYEMEDİ

Samsun'da kardan buz pistine dönen yolları belediyeler halen temizleyemedi

Samsun'da yaşanan yoğun kar yağışı sonrası bir çok sokak ve mahalle yolu buz pistine döndü. Belediyeler kar yağışına hazırlıksız yakalandı, buz pistine dönen yollarda temizlik yapılamadı.

10 Şubat 2020 Pazartesi 13:05 GÜNCEL

Samsun'da Cumartesi gecesi başlayan ve Pazar günü de devam eden kar yağışının ardından bazı belediyeler Pazartesi günü için harekete geçerek cadde, mahalle ve sokaklarda temizlik çalışmasına başlayabildi.


Yoğun kar yağışının yaşandığı Samsun'da merkez ilçelerden biri olan İlkadım'da belediye tarafından yapılan kar temizliği çalışmaları yetersiz kaldı. İlkadım ilçesinde çok sayıda mahalle ve sokakta halen temizlik çalışması yapılamazken, vatandaşlar Pazar gününden bu yana sokaklarında belediyeye ait bir tek araç dahi görmemekten şikayetçi oldu. Cumartesi gece başlayan ve Pazar günü de devam eden kar yağışının ardından Samsun'da Pazartesi günü havada güneş açarken, buz pistine dönen yollarda da yavaş yavaş karlar erimeye başladı. Karlar erirken, bazı vatandaşlarda "Belediyenin, temizlik çalışması yapmasına gerek kalmadı. En iyi temizlik güneşin açması ile karların erimesini beklemek" diyerek duruma tepki gösterdi.

DEMİRTAŞ TALİMAT VERDİ SOKAKLAR TEMİZLENECEK
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın ise bugün belediye ekiplerine talimat verdiği ve İlkadım ilçesinde arar sokaklar dahil bütün cadde ve sokakların kardan temizlenmesi için belediyede harekete geçildiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da okullar tatil olunca, çocuklar karın keyfini kar topu oynayarak çıkarttı

Samsun'da okullar tatil olunca, çocuklar karın keyfini kar topu oynayarak çıkarttı