12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA KORONA VAKA SAYILARI BASINA YANSIYOR YETKİLİLER SUS PUS!

Samsun'da Korona vaka sayıları basına yansıyor yetkililer sus pus!

Samsun'da Kurban Bayramı sonrası Korona Virüs vakalarında artış yaşandığı gündeme gelirken, vaka sayıları ile ilgili yetkililerin basına yansıyan rakamlarla ilgili hiç bir açıklama yapmayarak sus pus kalması dikkati çekiyor.

13 Ağustos 2020 Perşembe 13:47 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs salgını ile ilgili Kurban Bayramı ve yaz sezonu nedeniyle başlayan düğünlerle birlikte vaka sayılarının arttığı gündeme gelirken, yetkililerin söz konusu vaka rakamları ile ilgili kamuoyuna yansıyan bilgilere sessiz kalması, panik havasının oluşmasına neden oluyor.


Korona Virüs ile ilgili Kurban Bayramı sonrası Çarşamba ilçesinde bir düğüne katılan 25 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı haberlere konu olurken, Bafra ilçesinde de yine bir düğüne katılan 15 kişinin Korona Virüs'e yakalandığı haberleri gündeme geldi. Özellikle düğünlere katılanların Korona Virüs'e yakalanması ile ilgili basına yansıyan rakamlar dikkati çekerken, yetkililerin ise bu konuda herhangi bir açıklama yapmamaları şaşırtıyor. Rakamların doğru olup olmadığı konusunda hiç bir resmi açıklama yapılmazken, bu belirsizlik Samsun'da panik havasının yayılmasına neden oluyor.

Samsun'un Kurban Bayramı sonrası Korona Virüs durumunun ne olduğu, vaka sayısının ne olduğu konusunda hiç bir kurumdan resmi açıklama yapılmazken, gelen vatandaşlara test yapan hastanelerde de vaka yoğunluğu nedeni ile yer kalmadığı bu nedenle pozitif çıkan hastaların bir çoğunun evlerinde gönderilerek karantina altında tutuldukları kamuoyunda konuşuluyor. Testi pozitif çıkan bir çok hastanın şuan evlerinden takip edildiği gündeme gelirken, SAMPA Otomotiv'de ise vaka sayısının 100'ler ulaştığını ileri sürenler var. OMÜ Tıp Fakültesinde de vakalar olduğu, fakültenin acil servisinin acil hastalar dışında ki hastalara kapatıldığı iddiaları havalarda uçuşurken, yetkililerin tüm bu olup bitenler karşısında resmi bir açıklama yapmaması dikkatleri çekiyor.

Biz de Samsun'un şuan itibari ile Korona Virüs salgınında durumunun ne olduğunu merak ediyor yetkillerden kamuoyu adına açıklama bekliyoruz.  Sağlık Bakanlığının Evde Hayat Var uygulamasına göre Samsun'da bir çok bölgenin daha önce düşük riskli bölge iken, şuan  yüksek riskli bölge olarak gösterilmesi ve kırmızı renk olması da tedirginlik yaratıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Burhan

17 Ağustos 2020 Pazartesi 22:52

Yetersiz ve BECERİKSİZ yetkililerle bu kadar oluyor,skandal aslında,kendi.kurumlarını denetleyemeyen amirler is basinda,bu millet bunun hak.etmiyor ama.hesap sormasini bilir,arşivler affetmez

Nuri

15 Ağustos 2020 Cumartesi 10:51

Yetkililer hangi konuda konustuda bu konuda konuşsun,samsun bitmiş,heryerden pis kokular geliyor,görevini yapan yok,yapanlarda istenmiyor,kimin umrunda,samsun komple ölse onlar nasılsa rahat

samsun

14 Ağustos 2020 Cuma 11:30

cehalet,Kimsenin s************* değil...Ölen ölür kalan sağlar bizimdir

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da vakalar artarken Açık Sahne Halk konseri düzenleyeceklerdi

Samsun'da vakalar artarken Açık Sahne Halk konseri düzenleyeceklerdi