16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS FIRSATÇILIĞI YAPAN ECZANELERİN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Samsun'da Korona Virüs fırsatçılığı yapan eczanelerin isimleri açıklandı

Samsun'da Korona Virüs nedeniyle fırsatçılık yapıp, maske ve dezenfektan ürünlerine fahiş fiyat uygulayan eczaneler isim isim açıklandı.

02 Nisan 2020 Perşembe 19:27 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs sebebi ile maske ve dezenfektan ürünlerine fahiş fiyat uygulayan fırsatçı firmalar listesine iki eczane ve bir şahıs girdi. 

 

Ticaret Bakanlığı, Covid-19 sebebi ile ülke genelinde fırsatçılık yaparak maske ve dezenfektan ürünlerinin fiyatlarında artış yapan 198 firmayı açıklarken, bu listede Samsun'dan da iki eczanenin isminin yer alması dikkati çekti. Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan ve maske ile dezenfektan ürünlerinde fahiş fiyat uygulayan 198 firma arasında Samsun'dan yer alan Güven Eczanesi'ne 10.475 TL, Sema Eczanesine 10.475 TL para cezası uygulanırken, listede ismi yer alan Ceyhun Arslan'a ise 104.781 TL para cezası verildiği görüldü.

 

- Habere ek güncelleme:

Samsun'da Korona Virüs fırsatçılığı yaptığı gerekçesi ile ceza verilen Sema  Eczanesinin fırsatçılık yapmadığı anlaşılınca, verilen para cezası kaldırıldı.

Ticaret Bakanlığının fırsatçılık yapıldığı gerekçesi ile verdiği 10 bin 475 liralık idari para cezasına itiraz eden Sema Eczanesi sattığı ürünlerde fahiş fiyat uygulamadığını belgeleri ile bakanlığa sunarak, verilen para cezasına itiraz etti. Bakanlık, Samsun'da bulunan Sema Eczanesinin yaptığı itiraz ve sunduğu belgelerde yaptığı inceleme sonucunda, maske ve dezenfektan ürünlerinde fahiş fiyat uygulanmadığı kararına vararak, "Firmanız tarafından bakanlığımıza yapılan itiraz başvurusu sonucunda, Reklam Kurulu'nun 14.04.2020 tarihli ve 296 sayılı toplantısında, firmanızca sunulan ek belgeler değerlendirilmiş olup anılan cezanın geri alınmasına ve yapılan denetim sonucunda denetlenen ürünlerde haksız fiyat artışına rastlanmadığına karar verilmiştir" dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

PTT önlerinde kuyruk olmayacak! Yardım parası ikametgahlara götürülecek

PTT önlerinde kuyruk olmayacak! Yardım parası ikametgahlara götürülecek