16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS İDDİALARI İLE İLGİLİ GÜNDEM GELEN DURUŞEHİR'DEKİ SİTEDEN AÇIKLAMA

Samsun'da Korona Virüs iddiaları ile ilgili gündem gelen Duruşehir'deki siteden açıklama

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Duruşehir'deki bir sitede gündeme gelen Korona Virüs iddiaları ile ilgili açıklama geldi.

28 Mayıs 2020 Perşembe 12:33 GÜNCEL

Samsun'da Duruşehir mevkisinde bulunan bir sitede gündeme gelen Korona Virüs iddialarına cevap geldi.


Samsun Kent Haber'e yorum yaparak bazı iddiaları gündeme getiren bir okurun dile getirdiği şikayetlere sitenin yönetim kurulu üyesi Serkan Macit'de bu iddiaların yer aldığı habere yorum yaparak  yanıt verdi.

Kaldıkları sitede Korona Virüs vakalarının olduğunu ve hiç bir önlem alınmadığını öne süren okur, yaptığı yorumda, buna rağmen sağlık ekiplerinin gelmediğini öne sürmüştü.

Okurun yorumunda belirttiği Duruşehir bölgesindeki sitenin yönetim kurulu üyesi Serkan Macit ise bu iddialara yanıt verdi.

Korona Virüs iddiaları ile gündeme gelen sitenin yönetim kurulu üyesi Serkan Macit'in konuyla ilgili yaptığı açıklamayı kamuoyunun sağlıklı, doğru  ve haber alma özgürlüğü kapsamında olduğu gibi yayınlıyoruz.
"Adı geçen sitenin yönetim kurulundayım. Ben gerçek adımı yazarak yorum yapacağım. . Çünkü yukarıda yorum yazan insanlar ya gerçek isimlerini kullanmamışlar ya da bu sitede oturmuyorlar. Yapmış oldukları yorumların birçoğu eksik ya da hatalı. Sitemizde kaç vakanın olduğu konusunda dahi tutarsızlıkların olduğu iki yorum var. Heleki "6. Kat komşumun hem kendisi hem eşi pozitif çıktı" diyen hatadan ziyade yalan konuşmakta. Keşke komşum dedikleri insanlar hakkında yalanlarını gazete köşelerinde paylaşmasalardı. Bahsettiği insanların testleri negatif ve bu bilgi kendilerinden teyit edilmiştir. Pozitif diyen komşumuz! acaba Bu bilgiyi nereden teyit etti merak edilesi bir durum. Evet her sitede olabileceği gibi bizim sitemizde de vakalar oldu ve pozitif olan kişiler bu durumlarını öğrendikten sonra gerekli tedbirlerini ya evlerinde kendilerini karantinaya alarak ya da hastanede tedavi olarak aldılar."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona'ya rağmen sokaklar tıklım tıklım! Ciddi ikinci dalga uyarısı geldi

Samsun'da Korona'ya rağmen sokaklar tıklım tıklım! Ciddi ikinci dalga uyarısı geldi