15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA KORONA'YA RAĞMEN SOKAKLAR TIKLIM TIKLIM! CİDDİ İKİNCİ DALGA UYARISI GELDİ

Samsun'da Korona'ya rağmen sokaklar tıklım tıklım! Ciddi ikinci dalga uyarısı geldi

Samsun'da Korona Virüs tehdidinin devam etmesine rağmen Ramazan Bayramı sonrası vatandaşların cadde ve sokaklara akın etmesi nedeniyle Sağlık İl Müdürlüğünden ciddi ikinci dalga uyarısı geldi.

28 Mayıs 2020 Perşembe 13:05 GÜNCEL

Samsun'da Ramazan Bayramının ve Korona Virüs sebebi ile uygulanan sokağa çıkma yasağının hemen ardından cadde ve sokakların vatandaşlar tarafından tıklım tıklım doldurulması Sağlık İl Müdürlüğünü tedirgin etti.


Korona Virüs ile ilgili Kontrollü Sosyal Hayat döneminin yanlış anlaşıldığını vatandaşların tedbirsiz ve maskesiz olarak sokaklara çıkmaya devam ettiğini açıklayan Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, bu tür davranışlar sergileyenlerin tüm vatandaşların hayatını riske attığına dikkati çekti.

Samsun'da Korona Virüs ile ilgili vaka sayısını sıfırlamaya çalıştıklarını ancak tedbirsiz ve ihmalkar vatandaşlar yüzünden Ramazan Bayramının son günü kentte 9 pozitif vakanın tespit edildiğini kaydeden Sağlık İl Müdürü Oruç, yaptığı açıklamada Samsunlulara seslenerek,  "Lütfen, rehavet ve dikkatsizlik yüzünden, kontrol altına aldığımız bir virüsün daha fazla yayılmasına izin vermeyin. Bir süre daha tedbirli olmaya, maske kullanımına, sosyal mesafeye, el yıkamaya dikkat edin. Dikkat edin ki, ikinci bir dalga olmadan bu hastalığı yenelim” dedi.

Şu an en hatalı davranışın tehlike geçmiş gibi davranmak olduğunu belirten Samsun Sağlık Müdürü Oruç, amaçlarının vaka sayısını sıfırlamak olduğu bir dönemde filyasyon ekipleri tarafından 8 bin kişiye ulaşılıp gerekli bilgilendirme ve takipler yapılmış olmasına rağmen hala il dışından resmi izinle memleketine gelenlerin davet verdiğini ve bu davetlere onlarca insanın yayılım riskini düşünmeden katıldığını, bu tabloda vaka sayısını sıfırlamanın kısa vadede kolay olmayacağını dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs'ten kaç kişi hayatını kaybetti? İşte o ölüm sayısı

Samsun'da Korona Virüs'ten kaç kişi hayatını kaybetti? İşte o ölüm sayısı