23 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA MÜZE GİRİŞLERİ VE SALON KİRALAMA ÜCRETLERİNE ZAM GELDİ

Samsun'da müze girişleri ve salon kiralama ücretlerine zam geldi

Samsun'da suya zam, mezarlıklara zam, huzurevine zam derken şimdi de müze girişlerinin ücretleri ile birlikte Atakum Sanat Merkezinde salon kiralama ücretlerine de zam geldi!

17 Aralık 2021 Cuma 13:16 GÜNCEL

Samsun 2021 yılına zamlarla veda ediyor. Samsun'da içme suyuna gelen zamların ardından mezarlık yeri ücretlerine, ardından huzurevi ücretlerine şimdi de müze giriş ücretlerine zam yapıldı.


Samsun'da Kıranköy ve Asri Mezarlık'tan mezar yeri satın alma ücreti 13 bin liradan 20 bin liraya çıkartılmıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Huzurevi ücretlerine de zam gelirken, son olarak Samsun'da bulunan müzelerin giriş ücretlerine ve belediyeye ait toplantı ve gösteri salonlarının kiralama ücretlerine zam geldi.

Buna göre uygulanacak zamlarla Samsun'da bulunan Bandırma Gemi Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi öğrenci için 2 liradan 5 liraya, öğrenci olmayanlar için 5 liradan 10 liraya, Kent Müzesi öğrenci için 2 liradan, 5 liraya, tam bilet 5 liradan 10 liraya yükseltildi.

Amazon Köyü giriş ücretleri de 2022 yılından itibaren alınan zam kapsamında tam bilet 10 lira, öğrenci için ise 5 lira olacak. Belediyenin mobil ses aracı günlük kiralama ücreti de bin liradan, 2 bin liraya çıkartıldı. Atakum Sanat Merkezinde bulunan büyük salonun kiralama ücreti 4 bin liradan 5 bin liraya, küçük salonun kiralama ücreti 3 bin liradan 4 bin liraya çıktı. Samsun'da bulunan amfi Tiyatro'nun kiralama ücreti de 2 bin liradan 3 bin lira yapıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mert

18 Aralık 2021 Cumartesi 04:26

ZAMSUN.ZAM DA ZAM ; ZAMDA ZAMŞU OVACIK BELEDİYE BAŞKANINSAMSUNSA 1 YIL GÖREV YAPSA NE OLIR? BENCE İLK İŞ TRAMVAYI YERİN ALTINA ALIR.TRAFİĞİ RAHATLATIR.ULAŞIMI,SUYU VS...BEDAVA YAPAR.ATAKUM''A KAPALI SPOR SALONU VE FUAR ALANI YAPAR.SAMPARK VS....HEMEN KALDIRIR.VS.....ÖZETLE HALKIN CEBİNDEN UZAK DURUR ,HALKIN YARARLANABİLECEĞİ HERŞEYİ BEDAVA YAPAR.HALKIN SIRTINA BİNMEZ

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Dolar 17 liraya doğru gidiyor! Dolar kuru 16,86 oldu

Dolar 17 liraya doğru gidiyor! Dolar kuru 16,86 oldu