15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA O OKULDA İKİ ÖĞRENCİ VE BİR ÖĞRETMENE KORONA VİRÜS BULAŞTI

Samsun'da o okulda iki öğrenci ve bir öğretmene Korona Virüs bulaştı

Samsun'da o okulda iki öğrenci ve bir öğretmene Korona Virüs bulaştı, 240 kişi karantinaya alındı. Samsun'da ortaokulda Korona Virüs paniği..

14 Ekim 2020 Çarşamba 21:21 GÜNCEL

Samsun'da Milli Eğitime bağlı bir orta okulda iki öğrenci ve bir öğretmende Korona Virüs çıktı. Korona Virüs'e yakalanan iki öğrenci ve bir öğretmen tedavi altına alındı.


Samsun'da Korona Virüs salgın sürecinde yeniden başlayan yüz yüze eğitim sonrası bir ortaokulda iki öğrenci ve bir öğretmen Covid-19'a yakalandı.

Samsun'un İlkadım ilçesinde yer alan Baruthane Ortaokulunda 2 öğrenci ve 1 öğretmende korona virüs çıkmasının ardından okulda eğitim gören 240 öğrencinin tedbir olarak evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi. 

Samsun'da yüz yüze eğitimin kapsamlı olarak başlamasının ardından okullarda ilk korona virüs vaka haberi geldi. İlkadım ilçesinde yer alan Baruthane Ortaokulunda 2 öğrenci ile 1 öğretmende korona virüs çıktı. Testleri pozitif çıkan öğrencilerin evlerinde, öğretmenin ise hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. 

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLDİ 
Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın haberine göre okulda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçildi. İçerisinde öğrenci, öğretmen ve velilerin bulunduğu 240 kişi, evlerinde karantinaya alındı. Okul Müdürü Süleyman Çiftli, iki öğrencinin ve bir öğretmenin korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından uzaktan eğitime geçildiğini, faaliyetlerin durdurulduğunu açıkladı. Çiftli, "Öğretmenimiz hastanede durumu iyi. Öğrencilerimizinde durumu iyi "açıklamasında bulundu. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Kongresinin tarihi belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor

AK Parti Samsun İl Kongresinin tarihi belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor