10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA ODA BAŞKANI ERDAL AVCI 250 BİN LİRALIK RÜŞVET İDDİASINDA BULUNDU

Samsun'da oda başkanı Erdal Avcı 250 bin liralık rüşvet iddiasında bulundu

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili kendisine 250 bin lira rüşvet teklif edildiğini açıklayan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, savcıları göreve davet etti.

26 Ekim 2019 Cumartesi 14:15 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak olan ve inşaatı devam eden Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili açıklama yapan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, kendisine rüşvet teklif edildiğini gündeme getirdi.


Çarşamba ilçesinde tartışma yaratan Biyokütle Enerji Santralinde şimdi de rüşvet iddiası ortaya atıldı. Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, santral ile ilgili olumlu açıklamalar yapmaları karşılığında kendisi ve bazı oda başkanlarına 250 bin lira para teklif edildiğini açıkladı.

Erdal Avcı'nın iddiasına göre Biyokütle Enerji santrali ile ilgili firmanın hazırladığı açıklamaları okumaları karşılığında 50 bin lira, Çorum-Mecitözü ilçesinde bulunan Biyokütle Enerji Santralinde inceleme yapıp, kamuoyuna olumlu açıklama yapmaları karşılığında da kendilerine 200 bin lira para teklif edildi. Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı iddiayı gündeme getirirken, savcıları da konuyla ilgili göreve çağırdı.

Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili ortada madem bir rüşvet iddiası var, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve diğer oda başkanlarının aylardır bu konu ile ilgili bir açıklama yapmamaları ve kendilerine teklif edildiğini öne sürdükleri para ile ilgili bu zamana kadar sessiz kalıp Adliyeye giderek neden suç duyurusunda bulunmadıkları da merak konusu. 

Zira Erdal Avcı'nın iddiasına bakıldığı zaman Biyokütle Santrali için daha inşaat başlamadan önce yatırımcı firmanın bu teklifi yaptığı algısı var. Madem firma yada firma adına birileri size rüşvet teklif etti, o teklifin yapıldığı gün neden Adliyelere giderek bu konuda bir suç duyurusunda bulunulmadı ve halende bu konuda neden yapılmış bir suç duyurusu yok.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş kursiyerlere sponsor oldu MEMGE'nin kapanmasını engelledi

Fuat Köktaş kursiyerlere sponsor oldu MEMGE'nin kapanmasını engelledi