12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA PELİTBÜKÜ MAHALLESİNİN TEK HAYALİ! BOZUK YOLLARIN YAPILMASI

Samsun'da Pelitbükü mahallesinin tek hayali! Bozuk yolların yapılması

Samsun'un Alaçam ilçesi Pelitbükü mahallesinde yıllardır bozuk ve çamurla kaplı yollara mahkum olan çocukların tek bir hayali var! O da yollarının yapılması.

29 Haziran 2022 Çarşamba 01:46 GÜNCEL

Samsun'da uzun yıllardır bozuk ve çamurlu yolunun yapılmasını bekleyen Alaçam ilçesi Pelitbükü mahallesinde okula giden çocuklar yol nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları anlattı.


Alaçam ilçesi Pelitbükü mahallesinin bozuk yollarını gündeme getiren gazeteci İbrahim Akkuş, yaşadığı 19 Mayıs ilçesinden ayrılarak Pelitbükü mahallesine yerleşti. Bir haftadır Pelitbükü mahallesinde derme çatma bir evde kalan Akkuş, yol yapılana kadar bu eylemine devam edeceğini söyledi. İbrahim Akkuş'un bu eylemi İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar tarafından TBMM Genel Kurulunda gündeme getirildi. Milletvekili Bedri Yaşar, Pelitbükü mahallesinin bozuk yolu için Büyükşehir Belediyesi ve Alaçam Belediyesi'nin topu birbirine attıklarını belirterek, "İki belediyede yol benim değil diyor. Bu yol kimin. Kiminse yolu biran evvel yapsın" dedi.

Öte yandan Pelitbükü mahallesinde yaşayan Canan Satılmış isimli kız çocuğu, yollarının bozuk olması nedeniyle zor durumda kaldıklarını ve mahallede hastalanan insanların bin bir zorlukla çamur ve bozuk yolları aşarak hastaneye gidebildiklerini söyledi. Yollarının yapılmasını isteyen Satılmış tek isteğinin yolun yapılması olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cem

30 Haziran 2022 Perşembe 08:05

başkan araçları gönder 1 günde halletsinler yakışmıyor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Kulübü, kaleci Szumski transferini açıkladı

Yılport Samsunspor Kulübü, kaleci Szumski transferini açıkladı