12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA SAHİLDEN KUM ALAN YAKAKENT BELEDİYESİ ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜNE ŞİKAYET EDİLDİ

Samsun'da sahilden kum alan Yakakent Belediyesi Çevre Müdürlüğüne şikayet edildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, sahilden araçlarla kum alan Yakakent Belediyesini, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne şikayet etti.

13 Ocak 2022 Perşembe 11:46 GÜNCEL

Samsun'un Yakakent ilçesinde sahilden kamyonlarla kum alan Yakakent Belediyesi  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne şikayet edildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, Yakakent Belediyesine ait araçların, sahilden kum aldığına dair görüntüler üzerine harekete geçerek, belediyeyi yazdığı dilekçe ile şikayet etti. Tekcan şikayet dilekçesinde, "Yakakent ilçesi Liman mahallesi mevkiinde bulunan kumsal alanın kıyı çizgisi üzerinden civar halkının tarafımı bilgilendirmesi üzerine Yakakent Belediyesine ait iş makinelerinin kum alarak siyah plakalı kamyona yüklenmiş olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. İş bu tespite ilişkin görüntüleri dilekçem ekinde ve 1 adet CD içerisinde müdürlüğünüze ibraz ediyorum. Yakakent Belediyesi araçları tarafından yapılmış olan kum çekme eyleminin müdürlüğünüz bilgisi ve izni olmaksızın yapıldığı düşünülmektedir. Kumun alındığı bölge dere yatağı olmadığı gibi bölgede herhangi bir sette mevcut değildir. Mevzuatta kıyıdan ve uygulama imar planı bulunan sahil şeridinden kum ve çakıl alan kişiler hakkında ceza öngörülmektedir. Gerekli tahkikatın yapılması hususu takdiri müdürlüğünüzde olmak üzere, yürütmekte olduğum kamu görevi gereğince iş bu ihtar niteliğindeki dilekçemi müdürlüğünüze sunma zorunluluğum hasıl olmuştur." dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a Taban Gıda yaklaşık 5 milyon dolarlık silo yatırımı yapacak

Samsun'a Taban Gıda yaklaşık 5 milyon dolarlık silo yatırımı yapacak