23 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA SARI ÇİÇEKLERLE YAPILAN YILDIZ ŞEKLİNİ VATANDAŞ ÇAPA İLE DAĞITTI

Samsun'da sarı çiçeklerle yapılan yıldız şeklini vatandaş çapa ile dağıttı

Samsun'un Canik ilçesi Atatürk Bulvarında bulunan Metro Kavşağında yapılan peyzaj çalışmasında, sarı renkli çiçeklerle yapılan yıldız şeklinin daire içinde olması nedeniyle duruma tepki gösteren Mehmet Seydi Akyüz isimli vatandaş, elindeki çapa ile yıldız şeklinin uçlarını dağıttı.

12 Aralık 2021 Pazar 14:58 GÜNCEL

Samsun'da Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Metro Kavşağına sarı çiçeklerle yıldız şeklinin yapılmasına vatandaşlardan tepki geldi.


Canik ilçesi Metro Kavşağına yapılan peyzaj çalışmasında kullanılan sarı çiçekler ve yıldız şeklinin, daire içinde olması nedeniyle terör örgütünün amblemine benzediğini savunan Mehmet Seydi Akyüz, bugün bölgeye giderek hem açıklama yaptı, hem de sarı çiçeklerden yapılan yıldızın uçlarını çapa ile dağıttı. Sosyal medyada terör örgütünün amblemine benzetilen ve yönde algılar oluşan peyzaj çalışmasına yönelik tepkiler, yerel basında da haberleştirildi. Söz konusu peyzaj çalışmasına tepkiler sürerken, bugün Canik ilçesi Metro Kavşağına giden Mehmet Seydi Akyüz isimli vatandaş, durumu İçişleri Bakanlığına şikayet ettiğini belirterek, elindeki çapa ile sarı çiçeklerle kavşağa yapılan yıldızı dağıttı. 

Bu sırada yoldan geçen bir vatandaşta daire içindeki yıldız şeklini sosyal medyada gördüğünü belirterek, Mehmet Seydi Akyüz ile birlikte yapılan peyzaj çalışmasına tepki gösterdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Seydi Mehmet Akyüz

12 Aralık 2021 Pazar 18:51

Eyvallah Haydar abi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlkadım Belediyesi işçileri kişi başı 4 bin 760 TL banka promosyonu alacak

Samsun'da İlkadım Belediyesi işçileri kişi başı 4 bin 760 TL banka promosyonu alacak