15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA TEKKEKÖY İLÇESİNE KARADENİZ’İN EN UZUN BİSİKLET YOLU YAPILACAK

Samsun'da Tekkeköy ilçesine Karadeniz’in en uzun bisiklet yolu yapılacak

Samsun'da Tekkeköy ilçesine 130 bin metre karelik bir alan üzerine Karadeniz’in en uzun bisiklet yolu, spor ve yürüyüş alanı yapılacak. Tekkeköy Belediyesi, bisiklet yolu, spor ve yürüyüş parkuru için çalışmaları başlattı.

27 Mayıs 2021 Perşembe 19:50 GÜNCEL

Samsun'da Tekkeköy İlçe Belediye Bakanı Hasan Togar, Tekkeköy ilçe merkezinden başlayıp Petrol Ofisi dolum tesislerine kadar uzanan 7,5 kilometrelik demir yollarına ait kullanılmayan hattı, bisiklet ve yürüyüş yolu yapacak olan projede çalışmaların başladığını açıkladı.


Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, bisiklet yolu, spor ve yürüyüş parkuru ile ilgili açıklamasında "Şehrimiz ve ilçemiz için çok büyük önem arz eden ve bölgede örneği görülmeyen ilk ve tek olan büyük bir projemizin daha startını vermiş bulunmaktayız" dedi. 

TCDD HATTI YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU OLUYOR
Proje hakkında bilgi veren Tekeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "İlçe merkezimizden başlayıp Kurtuluş, Cumhuriyet ve Kerimbey Mahallelerimiz ortasından geçerek sanayilerimizin içinden devam eden Petrol Ofisi dolum tesislerine kadar ulaşan atıl durumdaki TCDD'ne ait 7,5 kilometrelik demir yolu hattı üzerine yapacağımız bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile yeni modern bir yaşam alanının temellerini de atmış bulunuyoruz. Bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile birlikte gizli kalmış bu zamana kadar ortaya çıkmamış yeşillikler içinde, muhteşem doğal güzellikler arasında çok farklı bir yaşam alanının temelleri adım adım yükselecek" dedi.Tekkeköy Belediye Başkanı Togar, bisiklet yolu ile ilgili şu bilgileri verdi.
"Kurtuluş, Cumhuriyet ve Kerimbey Mahallelerimizin değerine değer katacak prestijini arttıracak olan bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile birlikte bu bölgelerde modern yapılar ve yerleşimlerle yeni farklı yaşam alanları ortaya çıkacak. Devlet Demir Yollarına ait atıl durumdaki kullanılmayan Demir yolu hattını bisiklet ve yürüyüş yolları yaparak yılın 365 günü yediden yetmişe herkesin kullanacağı muhteşem bir konuma dönüştürüyoruz. 7,5 km uzunluğunda 130 bin metre karelik bir alan üzerinde olan Karadeniz’in en uzun bisiklet yolu, spor ve yürüyüş alanlarının oluşturulacağı ve binlerce insanımızın dışında iki büyük sanayimiz ile üç küçük sanayimiz ve buradaki işlerinde çalışanların bisikletleriyle gidebilecekleri, sağlıklı bir yaşam için yine ilçemizde ve şehrimizde yaşayan binlerce insanımızın spor ve yürüyüş yolu olarak kullanabilecekleri örnek projeyi şehrimize ve ilçemize kazandırmak için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. İlçemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da aşı sırası geldiği halde aşı yaptırmayan 127 bin kişi var

Samsun'da aşı sırası geldiği halde aşı yaptırmayan 127 bin kişi var