10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA TRAMVAYLAR BALIK İSTİFİ SOSYAL MESAFE YOK DİYE DAHA KAÇ KEZ YAZACAĞIZ

Samsun'da tramvaylar balık istifi sosyal mesafe yok diye daha kaç kez yazacağız

Samsun'da tramvaylar balık istifi sosyal mesafe yok diye daha kaç kez yazacağız. Samsun'da Korona Virüs'te normalleşme sürecine geçilmesi sonrası yapılan sosyal mesafe uyarıları ne yazık ki tramvaylarda sağlanamıyor.

08 Temmuz 2020 Çarşamba 15:05 GÜNCEL

Samsun'da tramvaylarda sosyal mesafe kuralının ihlal edildiği, tramvaylara aşırı yolcu alındığı yönünde ki şikayetlere rağmen, bu konuda hiç bir çözüm sağlanamaması dikkati çekiyor.


Samsun'da özellikle sabah saatlerinde tıka basa dolan tramvaylarda adeta balık istifi yolculuk yapan vatandaşlar, maske takmalarına rağmen Korona Virüs'te en önemli kural olan sosyal mesafeyi ne yazık ki koruyamıyor. Tramvay duraklarında görevliler gelen yolculara maske uyarısı yaparken, tramvayların tıka basa yolcu ile dolmasına ise hiç bir önlem alınmıyor. Sosyal mesafe kuralının ihlal edildiği gerekçesi ile normalleşme sürecinde köy düğünleri, asker uğurlama eğlenceleri gibi etkinliklere yeni kısıtlamalar getirilirken, tramvaylarda yaşanan ve sosyal mesafe kuralını ortadan kaldıran kalabalık yolcu alınmasına ise sorun defalarca gündeme gelmesine rağmen hiç bir önlem alınmıyor.

TRT'nin Samsun muhabiri Mehmet Gençali'de bugün yolculuk yaptığı tramvaydan bir fotoğrafı sosyal medya sayfasından yayınlayarak "Halimiz bu. Tramvaylar dolu ama güvenlikçiler sadece şuna bakıyor, maskeye. Bu sabahta çok doluydu. Güvenlikçi geldi kapıya "Maskenizi takın" işlem bu kadar.
Bu işe kim ceza yazacak acaba." diyerek durumu eleştirdi. Mehmet Gençali, normalleşme süreci öncesi de tramvaydan bir görüntü paylaşarak, yolcuların kalabalık olmasına dikkati çekerek, sosyal mesafenin ihlal edildiğini söylemişti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan DAŞTAN

09 Temmuz 2020 Perşembe 09:33

AYAKTA YOLCU TAŞIDIĞI İÇİN CEZA YİYEN MİNİBÜSÇÜLERE ACIYORUM.BİR TANESİ ÇIKIP DA CEZA KESEN MEMURA : KAMUYA AİT OTOBÜSLERE, TRAMVAYLARA CEZA KESSEN KÖŞEYİ DÖNERSİN DİYEMEDİĞİ İÇİN…

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İcra Müdürlüğünde Korona Virüs çıktı!

Samsun İcra Müdürlüğünde Korona Virüs çıktı!