12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA TUTUKLANAN DAİRE BAŞKANININ OLAYI NASIL ORTAYA ÇIKARTILDI? İŞTE DETAYLAR

Samsun'da tutuklanan daire başkanının olayı nasıl ortaya çıkartıldı? İşte detaylar

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanının olayı nasıl ortaya çıkartıldı. İşte detaylar...

24 Aralık 2020 Perşembe 15:13 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin Karakaş ile ilgili 'ödemelerden para istiyor' şikayeti yapıldığı ileri sürüldü.


Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Karakaş ile ilgili şikayet yapıldığı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in bu şikayet üzerine iddiaya göre Eylül ayında savcılığa konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğu gündeme geldi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir'in 'Ödemelerden para istiyor' şikayeti üzerine harekete geçtiği konuyu savcılığa şikayet ettiği ve bu şikayet üzerine Bahattin Karakaş ile ilgili teknik takip başlatıldığı iddia edilirken bu iddianın tam tersi bilgilerde kulislerde konuşuluyor.

Karakaş ile ilgili şikayet sonrası başlatılan teknik takip sürerken, şikayete konu olan Mali Hizmetler Dairesi Başkanının bu sırada yasak aş ve eş aldatma iddiası ile ortaya çıkan görüntüleri sonrası 'Daire Başkanının neden görevden alınmadığı' soruları sorulmuştu. Edinilen bilgiye göre süren teknik takip nedeniyle Büyükşehir Belediyesi yönetimi Bahattin Karakaş'ı söz konusu görüntülerle ilgili olarak soruşturmanın devamlılığını sağlamak amacıyla görevden almadı. Teknik takibin tamamlanması ve yeterli delil oluşturulması üzerine polislerin harekete geçerek Bahattin Karakaş'ı gözaltına aldıkları öğrenildi. Gözaltına alınan Karakaş daha sonra çıkarıldığı Adliye'de tutuklanmıştı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 8 Yorum

Emre

20 Ocak 2021 Çarşamba 09:40

hakedildiğiniz gibi yönetilirsiniz, şerefi olmayan insanları başımıza idareci seçenlere de laf denilmeli.

Ahmet

25 Aralık 2020 Cuma 12:07

mustafa demir senin döneminde belediye çok çirkin şeylerle anılmaya başlandı.umarım bu olayın ucu birilerine kadar gitmez,umarım sonuna kadar gidilir

Rıfat

25 Aralık 2020 Cuma 08:44

AKP il başkanlığı bir basın toplantısı düzenler inşallah bekliyoruz sabırsızlıkla

Canikli Bedevi

25 Aralık 2020 Cuma 08:39

bizde yedik! cem yılmaz'ın dediği gibi " nereye dikeyim" :)

serdar

25 Aralık 2020 Cuma 05:30

İnanın bana daha büyükşehirde oluyor demiyorum ama olma ihtimali de ortadan kalktı.Çünkü yönetim dahil kimse artık birbirine güvenmez .Acaba her şikayette bize de mi Belediye başkanı onaylı haberimiz olmadan teknik takip uygularlar diye.Kimse kolay kolay imza atmaz.Şimdi 50 kere düşünürler.Daire başkanları ve müdürler şimdi bizi normal memur yapın maaştan 2000 TL eksik alalım,sorumluluğumuz olmasın demeye başlamışlardır diye düşünüyorum

Hande demir

24 Aralık 2020 Perşembe 23:38

Yazık cok yazık .. samsunun düştüğü bu haller icler acısı hakkında bu kadar iddialar varken haksız bir sekilde en iyi yerlere getirilmesi hic adil değil . Bir ton issiz samsunlu genc var onlara kulak verin

Vatandaş

24 Aralık 2020 Perşembe 16:42

Helal olsun başkana

Şeref Kul

24 Aralık 2020 Perşembe 16:32

Ey Mustafa Demir başkanŞu sorununda bir cevabı varmı acaba. Terme eski belediye başkanı Şenol Kul bu adam rüşvetçi üçkağıtçı yaramaz bunu alma dediği zaman neden ısrarla hemde daire başkanı olarak göreve getirdin..Kamuoyu bununda cevabını bekliyor.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir'de tutuklama oldu başkan Ankara'ya Genel Sekreter Rize'ye gitti

Samsun Büyükşehir'de tutuklama oldu başkan Ankara'ya Genel Sekreter Rize'ye gitti