10 Ağustos 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA YANLIŞ MASKE KULLANIMI TEPKİLERE NEDEN OLUYOR

Samsun'da yanlış maske kullanımı tepkilere neden oluyor

Samsun'da Korona Virüs vakaları son dönemde artış gösterirken, vatandaşların yanlış maske kullanımı ise zaman zaman tepkilere neden oluyor.

19 Eylül 2020 Cumartesi 15:43 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs salgını ile ilgili tüm tedbirler uygulanırken, özellikle gıda satışı yapılan iş yerlerinde iş leri sahipleri ve satış yapan görevlilerin, maske takmadan, maskeyi ağızlarından çıkartarak müşterilerle iletişim kurmaları tepki çekiyor.


İçişleri Bakanlığı 81 şehirde alınan son tedbirler kapsamında maske takma zorunluluğu getirmişti. Samsun'da bu karar sonrası emniyet güçleri kentin işlek cadde ve sokaklarında sosyal mesafe ve maske denetimlerini gerçekleştirirken, bu konuda adeta alarma geçildi. Denetimler sıklaştırılırken, Samsun'da özellikle gıda satışı yapılan iş yerlerinde satış elemanları ve iş yeri sahiplerinin, gelen müşterilerle maske takmadan yakın temas iletişim kurmaları dikkati çekiyor. 

Bu konuda da yetkililer uyarılarda bulunurken, gıda satışı yapılan yerlerde satış elemanlarının çok sayıda insan ile iletişim halinde olmaları nedeni ile sosyal mesafe ve maske kuralına uyması gerektiğini belirterek, "Gıda satışı yapılan yerlerde satış elemanlarının maskelerini yüzlerinden indirerek gelen müşterilerle sosyal mesafeyi ihlal edecek şekilde iletişim kurdukları yönünde ihbarlar alıyoruz. Bu konuda özellikle gıda ve benzeri ürünlerin satışının yapıldığı yerlerde insanların yoğun olarak alış veriş yaptığı yerlerde maske kullanımına ve sosyal mesafe kuralına çok dikkat edilmeli." denildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da filyasyon ekipleri ev karantinasında olanları tek tek denetliyor

Samsun'da filyasyon ekipleri ev karantinasında olanları tek tek denetliyor