07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA YEŞİLYURT GRUBUN HAVA AYRIŞTIRMA TESİSİ SAYESİNDE ÇOK SAYIDA HASTA KURTARILDI

Samsun'da Yeşilyurt Grubun hava ayrıştırma tesisi sayesinde çok sayıda hasta kurtarıldı

Samsun'da Yeşilyurt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt'un KoronaVirüs hastaları için bedelsiz tahsis ettiği, hava ayrıştırma tesisi sayesinde çok sayıda hasta kurtarıldı.

12 Ağustos 2021 Perşembe 16:46 GÜNCEL

Samsun'da işadamı Hikmet Yeşilyurt'un Aralık ayında Sağlık İl Müdürlüğüne tahsis ettiği hava ayrıştırma tesisi sayesinde çok sayıda KoronaVirüs hastasının hayata döndürüldüğü öğrenildi.


Yeşilyurt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, vaka sayılarının hızla arttığı Aralık ayında Samsun Sağlık İl Müdürlüğüne, Yeşilyurt Demir Çelik Fabrikasında bulunan hava ayrıştırma tesisini bedelsiz olarak tahsis etmişti. Pandemi nedeniyle sağlık tesislerinde oksijen gazı ihtiyacı yaşanırken, Samsun Sağlık İl Müdürlüğünün imdadına iş adamı Hikmet Yeşilyurt yetişmişti. 

Yeşilyurt Demir Çelik Fabrikasında bulunan hava ayrıştırma tesisini bedelsiz olarak Sağlık İl Müdürlüğüne tahsis eden Hikmet Yeşilyurt'un bu davranışı ile, Aralık ayından bu yana Samsun'da oksijen gazı üretmek için kullanılan tesis sayesinde, çok sayıda hastanın sağlığına kavuşmasına vesile olduğu bildirildi. 

Salgın sürecinin en zor döneminde Samsun'da hastaların sağlıklarına kavuşması için takdire şayan bir davranış sergileyerek, hava ayrıştırma tesisini tahsis eden ve hayatlar kurtaran Hikmet Yeşilyurt'a Samsun Kent Haber olarak bizlerde yürekten teşekkür ediyoruz. Sağ olsun var olsun..


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kemal

12 Ağustos 2021 Perşembe 16:32

yeşilyurt ailesine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun onlardan

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı hizmet turunda yeni projeleri anlattı

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı hizmet turunda yeni projeleri anlattı