15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA ZABITALAR KALDIRIM İŞGALİ YAPAN ESNAFLAR VE SEYYAR SATICILARI DENETLEDİ

Samsun'da zabıtalar kaldırım işgali yapan esnaflar ve seyyar satıcıları denetledi

Samsun'un İlkadım ilçesinde denetime çıkan belediye zabıtaları kaldırım işgali yapan esnaf ve seyyar satıcıları uyardı.

29 Eylül 2020 Salı 13:11 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesinde belediye zabıtaları seyyar satıcıları ve kaldırım işgali yapan esnafları denetledi.


İlkadım Belediyesi basın biriminden servis edilen haberde zabıta ekiplerinin, tezgahları sokaklara taşan, kaldırım işgali yapan esnaf ve seyyar satıcılara göz açtırmadığı belirtildi.

İlkadım ilçesinde öncelikle kent merkezinde gelişi güzel kaldırım işgali ve seyyar satıcılara yönelik bir dizi tedbirler alan İlkadım Belediye Zabıta Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile koordineli bir çalışma başlattı. 

Belediyeden servis edilen haberde yapılan denetim ile ilgili şu bilgiler verildi.

İlk etapta İstasyon Mahallesi Kapalı Semt Pazarı Alanı’nda pazar günleri kurulan sosyete pazarına yönelik denetim yapan zabıta ekipleri müsaade edilen sabit yerler harici ara sokaklara kaçan seyyarlara müdahale etti. Yapılan denetimler öncesinde uyarıları da bulunan zabıta ekiplerine kulak asmayıp, ara sokaklarda sattıkları mallarla halkın sağlığını tehdit edip mahalle sakinlerini huzurunu kaçırarak gürültü kirliliğine sebep olan seyyar satıcıları kaldırdı.Uyarları dinlemeyenlere yasal yaptırım
Yol, kaldırım işgali yapan esnaf ve seyyar satıcılara yönelik denetimlerini şehir merkezinde de sürdüren zabıta ekipleri ilçe halkını yoğun olarak kullandığı, Mecidiye, Fatih Sultan Mehmet, Hançerli ve  Kasaplar Caddesi’nde devam eden ekipler ellerindeki metre ile ölçüm yaparak 90 cm üzerinde kaldırımı işgal eden cadde ve sokaklarda vatandaşın kullanım alanı olan kaldırımları, sergi alanı gibi kullanmamaları konusunda esnafları uyardı. Yaya yolu üzerindeki , işgaller nedeniyle kaldırımlarda ve trafikte meydana gelen aksaklıkların ortadan kaldırılması için esnaflara yazılı tebligatta bulundu.Kaldırım işgaline taviz yok
Kaldırım işgali konusunda hassasiyetini dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” İlçemiz genelinde kaldırım ve yol işgalini önleme çalışmalarına daha hassasiyet göstererek devam edeceğiz. Yaya kaldırımlarının işgali yüzünden vatandaşlarımız zaman zaman kaldırımda yürümekte zorlanıyor. Tüm uyarılara rağmen işgal yapan iş yerlerine tebligat ve yasal yaptırımlar uygulayacağız. Konuya duyarlılık göstererek bizlere yardımcı olan esnafımıza teşekkür ediyor, henüz harekete geçmemiş esnafımızın da zabıta ekiplerimize destek olacağına yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Şehir Hastanesinin dış ve iç mimarisine ait görüntüler ilk kez yayınlandı

Samsun Şehir Hastanesinin dış ve iç mimarisine ait görüntüler ilk kez yayınlandı