23 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN'DE DERECİK MEZARLIĞININ ÇAMUR İÇİNDE OLMASI TEPKİ ÇEKİYOR

Samsun'de Derecik Mezarlığının çamur içinde olması tepki çekiyor

Samsun'da bulunan Derecik Mezarlığında çamurlarla kaplı yollar tepki çekiyor. Samsun'da Derecik Mezarlığına giden cenaze sahipleri, buradaki yolların çamur içerisinde olmasından dolayı dert yandı.

26 Şubat 2020 Çarşamba 16:14 GÜNCEL

Samsun’da Asri Mezarlığı ve Kıranköy Mezarlıklarının dolmasının ardından Toybelen mevkiinde açılan Derecik Mezarlığı yağan kar ve yağmurların ardından adeta çamur deryasına döndü.


Samsun'da yeni mezar yeri olarak Toybelen mevkiinde açılan Derecik Mezarlığı çamurlarla kaplı. Samsun’da vatandaşlar vefat eden yakınlarının defin işlemleri için Derecik Mezarlığına giderken, burada karşılaştıkları çamurlarla kaplı yollar yüzünden zor anlar yaşıyor.

Derecik Mezarlığında Mezarlıklar Müdürlüğü 86. Adayı kimsesizler mezarı olarak ayırırken hemen yanı başında bulunan ücretli olarak satılan 85. Ada ise adeta 86. Ada gibi kimsesiz kaldı. Mezarlık içerisindeki araç yolundan 85. Adaya ulaşan cenaze sahipleri mezarlarına gitmek için ise çamurların içinden bata çıka geçmek zorunda kalıyor.Bu duruma çare arayan vatandaşlar iki adanın arasında yol olması planlanmış o alana kendilerince çare bulmaya çalışarak, çamurun içerisinden geçebilmek için etraftan kırık mermer taşları toplayarak geçit yapmaya çalışıyor.

Samsun'da ki Derecik Mezarlığında henüz defin işlemi dahi yapılmamış diğer adalarda mezarların aralarında yol açılırken 85. Adanın sahipsiz bırakılmasına mezar sahipleri tepki gösterdi. Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ile görüşen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe ile başvurmaları gerektiği cevabını alırken önceden yapılan yolların yaklaşık birkaç aydır durdurulduğu yönünde bilgi aldıklarını aktardılar.Ülkede en güzel hizmetin ölüye yapıldığını dile getiren vatandaşlar, “Ölen insana Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri tarafından güzel hizmet veriliyor. Cenaze sahiplerine belediyeler adeta kol kanat gererken tüm hizmetleri yapıyor. Fakat daha sonra insanlar mezarlık ziyaretine giderken adeta çamur deryası ile karşılaşıyor. Mezar ziyareti tamamen çileye dönüyor. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin biran evvel bu konuya el atarak mezarlık aralarında yol yapmalarını istiyoruz” dediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüsüne karşı vatandaşlar sokakta maskelerle dolaşmaya başladı

Samsun'da Korona Virüsüne karşı vatandaşlar sokakta maskelerle dolaşmaya başladı