15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUNLU ÖZEL HAREKAT POLİSİ MUSTAFA KEMAL HANÇER'E SGK'DAN BÜYÜK AYIP

Samsunlu Özel Harekat Polisi Mustafa Kemal Hançer'e SGK'dan büyük ayıp

Samsunlu Özel Harekat Polisi Mustafa Kemal Hançer'e SGK'dan büyük ayıp. SGK, Silopi'de patlatılan bombadan yaralı kurtulan ve vücudunda halen 30'a yakın şarapnel parçası bulunan Mustafa Kemal Hançer'in malulen emekliliğini iptal etti.

13 Ocak 2020 Pazartesi 17:45 GÜNCEL

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 2016 yılında teröristlerin yola döşediği bombanın patlatılması sonucu yaralanan Samsunlu Özel Harekat Polisi Mustafa Kemal Hançer'in malulen emekliliği iptal edilince gazilik unvanı da elinden alındı. 


Samsun'da yaşayan ve 2016 yılında Şırnak'ın Silopi ilçesinde özel harekat polisi olarak görev yaptığı sırada, teröristler tarafından patlatılan bombanın infilak etmesi sonucu yaralanan Mustafa Kemal Hançer'in iyileştiği gerekçesi ile malulen emekliliği iptal edildi.

Halen vücudunda 30'e yakın şarapnel parçası bulunan özel harekat polisi Mustafa Kemal Hançer'in SGK tarafından malulen emekliliğin iptal edilmesi üzerine gazilik ünvanı da elinden alınmış oldu. Terörle mücadele canını ortaya koyarak mücadele eden özel harekat polisi 2016 yılında Şırnak'ın Silopi ilçesinde patlatılan bombada yaralanarak ölümden dönmüştü.  Bombanın patlatılması sonucu vücüduna 85 şarapnel parçası saplanan Mustafa Kemal Hançer'in halen 30'a yakın şarapnel parçası vücudunda dururken, SGK'nın özel harekat polisinin malulen emekliliğini iyileştiği gerekçesi ile iptal etmesi büyük bir şaşkınlık yarattı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Oktay Cantürk

16 Ocak 2020 Perşembe 15:45

Vardır bir nedeni. Mesela Fetöcü içinde de operasyon yapan komutanlarında ünvanları ve hakları elinden alınmıştır. Ateş olmayan yerden duman tütmez!

ALİ ORUÇ

13 Ocak 2020 Pazartesi 22:56

SGK ne yapmaya çalışıyor 30 yakın şarapneli siz vücudunuzda taşısanız nasıl olur o gaziye ayıp ediyorsunuz yazık bu kararı alanların vicdanlarina gazilerimiz şehitlerimiz sahipsiz değildir.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılması için çalışmalar başladı

Samsun'da Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılması için çalışmalar başladı