15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'UN SALIPAZARI İLÇESİ ÇOK DEĞİŞTİ! SALIPAZARI KENDİNE HAYRAN BIRAKIYOR

Samsun'un Salıpazarı ilçesi çok değişti! Salıpazarı kendine hayran bırakıyor

Samsun'un Salıpazarı ilçesi çok değişti! Salıpazarı ilçesi turizm ve son yıllarda doğa ile iç içe olan sosyal tesisleri ile dikkatleri çekiyor.

21 Ağustos 2020 Cuma 16:43 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ilçesi doğa ile iç içe olan coğrafyasına, kazandırdığı sosyal tesislerle de kendine hayran bırakıyor.


Salıpazarı ilçesinde otel ve konaklama ile birlikte yeşil doğanın içerisinde yer alan sosyal tesisler görenleri büyülüyor. Salıpazarı ilçe Belediyesi  ilçeye yatırım yapmak isteyen yatırımcılara destek verirken, ilçede bulunan Kaya köprü, Mevlüt Usta'nın Yeri, Paşa Alabalık Tesisleri, Köprübaşı Alabalık Tesisleri, Saklı Bahçe Alabalık Tesisleri ve Yeşildere Vadi Sosyal tesisleri görenleri kendisine hayran bırakıyor.Samsun'un da sessiz sedasız turizm alt yapısını oluşturan ve doğa ile bütünleşen tesislerle dikkatleri çeken Salıpazarı ilçesinde, Terme Çayı ve ilçenin birbirinden nezih noktalarında yer alan tesisler ziyaretçilerine huzur veriyor. 

Salıpazarı ilçesinin son yıllarda çok değiştiğini açıklayan Belediye Başkanı Halil Akgül, doğa ile iç içe olan tesisleri turizme kazandırdıklarını ve bu tesisleri iç turizme açmak istediklerini söyledi. Tarihi mekanlar ve doğa ile iç içe olan coğrafi yapısı ile Salıpazarı ilçesinin, kendi içerisinde büyüdüğünü ve ilçede yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için bölgenin çok cazip olduğunu kaydeden Salıpazarı ilçe Belediyesi Başkanı Halil Akgül, "İlçemizde bulunan tesisler hem turizme hem de istihdama katkı veriyor. Salıpazarı ilçemizin tanınması ve bu tesislerin özellikle iç turizme yani Samsun'da yaşayan insanlar tarafından bilinmesini istiyoruz. Bunun için Salıpazarı ilçemizde belediyemizin destekleri ile yatırımcılarımız tarafından yapılan tesisleri tanıtmak istiyoruz. Bu tesislere gelen herkes buradaki doğaya ve tesislerin kurulu olduğu yerlere hayran kalıyor.  Yeme ve içme mekanlarının yanı sıra ilçemize ayrıca 3 milyon TL'lik bir yatırım ile hem otel hem de insanların huzur veren bir ortamda piknik yapabilecekleri bir tesis kazandırdık. Özellikle bu tesis bünyesinde bulunan asma köprü doğa severlerin büyük ilgisini çekiyor. Samsun'da ki vatandaşlarımızı bu tesisleri ve ilçemizin doğa güzelliklerini görmeye davet ediyoruz" dedi.

Salıpazarı ilçesinde sosyal tesislerin yanı sıra Çağlayan ve Karaca Ören Şelaleleri ile birlikte Kaya Mezarları ile Garpu Kalesi de geçilip görülecek yerler arasında yer alıyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir açıkladı! 4 ay içinde Samsun'dan İstanbul'a kadar yol yaptık

Mustafa Demir açıkladı! 4 ay içinde Samsun'dan İstanbul'a kadar yol yaptık