15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'UN SALIPAZARI İLÇESİNDE SELDE YIKILAN KÖPRÜLER YENİDEN YAPILIYOR

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde selde yıkılan köprüler yeniden yapılıyor

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 2019 yılında yaşanan ve iki kişinin hayatını kaybettiği selde yıkılan köprüler yeniden yapılıyor. Salıpazarı Belediyesi Başkanı Halil Akgül, yeni bir sel felaketine karşı ilçede alınan tedbirleri açıkladı.

21 Temmuz 2020 Salı 11:31 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 2012 ve 2019 yıllarında yaşanan sel felaketlerinin ardından ilçede taşkınları önlemek amacı ile yapılan çalışmaları belediye başkanı Halil Akgül açıkladı.


Salıpazarı ilçesinde 2019 yılında yaşanan ve 2 vatandaşın hayatını kaybettiği selden sonra Salıpazarı İçme ve Sulama Baraj İnşaatı, set duvar ve dere ıslah çalışmaları ile yıkılan köprülerin yeniden yapılması gibi çalışmaların bir kısmı tamamlandı bir kısmı ise devam ediyor.

Samsun'un Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, bir daha sel kabusu yaşamak istemiyoruz diyerek ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Salıpazarı Belediyesi Başkanı Halil Akgül, "2012 ve 2019 yılında iki büyük sel felaketi yaşadık. Geçen yıl maalesef iki can kaybımızın yanında çok büyük maddi hasarlar meydana geldi. Yerel yönetim olarak selin yaralarını elimizden geldiğince hızlı sarmaya çalıştık. Selde yıkılan iki köprümüzü yeniden inşa ederek halkımızın hizmetine sunduk. Son olarak ise hem su taşkınlarını önlemek hem de şehir içi araç trafiğini rahatlatmak amacı ile Bereket Mahallesini Yavaşbey Mahallesine bağlayan köprünün yerine yenisinin inşaat çalışmaları sürüyor. Yeni köprü tamamlandığında eskisi yıkılacak ve araçlar Cumhuriyet Meydanına girmeden Belediye binasının arkasından Yavaşbey ve Terme istikametine bu köprüden geçiş yapacak" dedi.

Salıpazarı İlçesi Belediye Başkanı Akgül, yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılmasında kendilerine destek olan, milletvekillerine, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve çevre ilçe belediye başkanlarına da teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun ve 5 ilde eş zamanlı tarihi eser operasyonu! 13 kişi gözaltına alındı

Samsun ve 5 ilde eş zamanlı tarihi eser operasyonu! 13 kişi gözaltına alındı