29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE ARKEOLOJİ VADİSİ TEKNOFEST'E YETİŞECEK

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Arkeoloji Vadisi TEKNOFEST'e yetişecek

Samsun'da Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar, çalışmaların devam ettiği Arkeoloji Vadisi'nin, TEKNOFEST'e yetişmesi için tüm ekiplerin seferber edildiğini söyledi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 01:15 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediye Başkanı Hasan Togar, Arkeoloji Vadisi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, "Arkeoloji Vadimizin TEKNOFEST ve yaz mevsimine kadar tüm donanımlarıyla hazır hale getirilmesi için tüm ekiplerimizi seferber edecek talimatları verdik" dedi.


YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

Başkan Togar, dünya kültür mirasının önemli değerlerinden biri olan, yerli yabancı binlerce kişi tarafından aktif bir şekilde ziyaretçi akınına uğrayan,  Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi'nde devam eden çalışmalarımızı yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. 
SAHADA TESPİT GERÇEKLEŞTİRDİ
Alanda yeni yapılması planlanan projelerin en kısa sürede hayata geçirilmesi için sahada tespitlerin yapıldığını kaydeden Başkan Togar, şunları söyledi:  
"Ahşap yürüyüş yolları, seyir terasları, kamelyaları, spor alanları, bankları, oyun alanları, barbeküleri, çeşmeleri, peyzajı, çevre düzenlemesi ile kent mobilyaları gibi farklı alanlardaki çalışmalarımız ile Arkeoloji Vadimizi özellikle şehrimizin ev sahipliğinde yapılacak olan Teknofest ve yaz mevsimine kadar tüm donanımlarıyla hazır hale getirilmesi için tüm ekiplerimizi seferber edecek talimatları verdik. Her şey daha güzel bir Tekkeköy için."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da VEX Robotics Samsun Turnuvası'nın şampiyonları belli oldu

Samsun'da VEX Robotics Samsun Turnuvası'nın şampiyonları belli oldu