15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'UN TÜRK TELEKOM HASSASİYETİNİ HABER SİTESİ PROVOKE ETTİ

Samsun'un Türk Telekom hassasiyetini haber sitesi provoke etti

Samsun'da Türk Telekom Bölge Müdürlüğünün Trabzon'a kaydırılacak olması ile ilgili oluşan hassasiyeti, Trabzon'da yayın yapan bir haber sitesi provokasyon bir başlıkla okuyucularına sundu.

17 Mart 2021 Çarşamba 12:12 GÜNCEL

Samsunluların, Türk Telekom Bölge Müdürlüğünün Trabzon'a kaydırılacak olması ile ilgili tepkilerini, Trabzon'da yayın yapan bir haber sitesi 'Samsun'da Trabzon İsyanı' başlığı ile gündeme getirerek, provoke etti.


HAKLI ELEŞTİRİLERİ İSYAN OLARAK SUNDU
Trabzon'da yayın yayan haber sitesinin, Samsunluların haklı eleştiri ve tepkilerini, Türk Telekom Bölge Müdürlüğünün Samsun'da kalması ile ilgili gösterdiği hassasiyeti, konuyla ilgili haber görseline attığı başlıkta sanki Samsunlular, Trabzonlulara isyan ediyormuş gibi sunması yadırgandı.

Samsunluların, Türk Telekom Bölge Müdürlüğünün Samsun'da kalması için yaptığı girişimleri 'Samsun'da Trabzon İsyanı! Trabzonlu Bakanla görüşüp ikna etmişler' başlıkları ile okuyucularına sunan haber sitesi, Samsun'da yaşayan Trabzonlularında tepkisini çekti.

81 İLİN BAKANI
81 ilin bakanı için 'Trabzonlu Bakan' ifadesini kullanan söz konusu haber sitesi, Ulaştırma Bakanı ile tüm illerin milletvekillerinin görüşebileceği, bakanlığın tüm illerin sorunlarının çözümüne eşit mesafede olması gerektiği gerçeğini yok sayarak, bakanın sadece Trabzon'a ait olduğu algısıyla attığı 'Trabzonlu Bakan' başlığıyla Samsunlu siyasilerin Ulaştırma Bakanı ile görüşemeyeceği izlenimi vermesi şaşırttı.BAŞLIK PROVOKASYONDUR
Samsun'da yaşayan Trabzon doğumlu gazeteci-yazar Harun Çelik'te söz konusu haber sitesinin attığı 'Samsun'da Trabzon İsyanı' başlığına tepki göstererek. konuyla ilgili yaptığı açıklamada, söz konusu başlığın bir provokasyon olduğuna dikkati çekerek, "Trabzon’da bir haber sitesi Samsun’da Trabzon isyanı diye başlık atmış. Bu başlığı gören de zanneder ki Samsun’da yaşayan Trabzonlular katliama uğruyor ya da Samsun halkı sokaklara dökülmüş Trabzon’u protesto ediyor. Olayın aslı ve gerçeği şu Samsun’da Trabzon isyanı yok. Samsunlular türktelekom bölge müdürlüğünün kapatılıp Trabzon’a taşınmasını istemiyorlar olay bundan ibaret. Aynısı Trabzon’da yapılsa bölge müdürlüğünün Samsun’a bağlanmasını Trabzonlular da istemez. Samsun şehrinin bu haklı talebini Samsun’da Trabzon isyanı başlığı atmak hangi gazetecilik ilkesine uymaktadır. İki tane daha fazla tık alacaksınız diye bu 2 güzel ve güzide şehri birbirine karşı kışkırtmak kimsenin haddi değil. Biz Samsun’da yaşayan Trabzonlular, Samsun’da bu şehrin bir parçası olarak huzur ve güven içerisinde yaşıyoruz ve bu kardeşliğin bozulmasına müsade etmeyeceğiz.  Samsun bizim şehrimizdir Trabzon bizim kimliğimizdir. Kamuoyuna saygı ile sunulur." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Sami

17 Mart 2021 Çarşamba 23:00

O zaman ben o gazeteye şunu demek isterim.Bunu böyle yaptığı için sormak istiyorum.Bütün resmi kurumlarda hastaneler dahil olmak üzere müdür yardımcısına kadar hem Trabzon'daki hem Samsun'da bir araştırma yapalım.Sonuç kaça kaç çıkacak.Yıllardır Samsun'da Samsun'un sokaklarını,kanalizasyon yerlerini,elektrik lambalarının eksik yerlerini,çukurları,garibanı,fakirini,engellisini,Samsun'un gençleri,bürokratları hala görev bekliyor.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Harun Çelik Samsun'da Trabzon İsyanı başlığına tepki gösterdi

Harun Çelik Samsun'da Trabzon İsyanı başlığına tepki gösterdi