12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'UN YILLARDIR BEKLEDİĞİ HIZLI TRENİN BİTİŞ TARİHİ YİNE DEĞİŞTİ

Samsun'un yıllardır beklediği Hızlı Trenin bitiş tarihi yine değişti

Samsun'un yıllardan beri beklediği Yüksek Hızlı Trenin (YHT) bitiş tarihi yine değişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Samsun-Ankara hızlı trenin Merzifon-Samsun hattını 2026-2035 yılları arasında hizmete geçirmeyi hedefliyor.

28 Haziran 2022 Salı 01:27 GÜNCEL

Samsun-Ankara arası hızlı tren için geçmiş yıllarda verilen başladı, başlıyor, bitiyor sözleri bu projenin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın 2053 Vizyon projeleri kapsamına alınması hayal kırıklığı yarattı.


Yıllardan beri hızlı tren-yüksek hızlı Treni bekleyen Samsunlular, bakanlığın açıkladığı 2053 Vizyon projeleri arasında Merzifon- Samsun hattının 2026-2035 yıllarında hayata geçirileceği bilgisinin yer alması karşısında şok yaşadı. Sevdamız Samsun Platformu Başkanı Nuri Seven yaptığı açıklamada "Samsun ile Ankara arasında kurulacak olan ve yolculuğu 2 saat indirmesi düşünülen hızlı tren projesinin 2053’te bitirilmesi planlandığı açıklandı. Geçmiş yıllarda yapılan açıklamalarda ise hızlı trenin 2023 yılında seferlerine başlayacağı belirtilmişti. Tarihin 2053 olarak belirlenmesini ise şaşkınlıkla karşıladık. Zaten yıllardır devam eden çalışmanın bu kadar uzun sürmesine bir anlam veremiyoruz" dedi.Nuri Seven, Samsun'un beklediği Hızlı Tren yatırımının daha erken bir tarihte bitirilmesi gerektiğini kaydederek, proje ile ilgili tutarsız açıklamaların vatandaşları güvensizliğe sürüklediğini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cem

30 Haziran 2022 Perşembe 08:09

saf mısın samsun trabzona hızlı tren gitmeden samsun a gelmez daha 15 yılda batı çevre yoluna başlanamadı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tekkeköy Belediyesi hayır evi sayesinde bayramlık giymeyen çocuk kalmayacak

Tekkeköy Belediyesi hayır evi sayesinde bayramlık giymeyen çocuk kalmayacak