07 Ağustos 2022 Pazar

SÜLEYMAN SALUR'DAN HATIRLA SEVGİLİ TADINDA KÖŞE YAZISI! YANKEE GO HOME

Süleyman Salur'dan Hatırla Sevgili tadında köşe yazısı! Yankee Go Home

Samsun Kent Haber Köşe Yazarı Süleyman Salur, Ermeni Soykırımı açıklaması yapan ABD Başkanı Joe Biden'e yazdığı köşe yazısında 'Dangalakça sözler' diyerek tepki gösterdi.

27 Nisan 2021 Salı 16:29 GÜNCEL

Samsun Kent Haber köşe yazarı Süleyman Salur, adeta 'Hatırla Sevgili' tadında bir köşe yazısı yazdı. 'Yankee Go Home' başlıklı köşe yazısında Salur, 6. Filo eylemlerini hatırlattı, Joe Biden'in soykırım açıklamasını eleştirdi.


Köşe yazısında "Bir sabah uyandığımda caddeden 'Yankee Go Home, Kahrolsun Amerika, Kahrolsun Emperyalizm' sloganları atılıyordu. Giyinip caddeye fırladım. Emperyalizme Karşı Mustafa Kemal Yürüyüşü yazan büyük bez pankartlar ile oldukça kalabalık bir grup, Gümüşsuyu'na doğru sloganlarla yürüyordu, çoğu parkalıydı. Ben bunlar kimdir, necidir diye sorgulamadan kalabalığın arasına girdim. Bazı solcuları MTTB'den tanıyordum. Aralarında rahmetli kardeşim İhsan Kalkavan'ın tanıştırdığı ve birlikte bir araba yolculuğu yaptığımız, Mahmut isimli Dev-Genç Karadeniz Sorumlusu olan kişi, beni görünce 'Arkadaş sen milliyetçi değil misin ne işin var bizimle?' sorusuna 'Emperyalizme Karşı Mustafa Kemal Yürüyüşü değil mi bu, yürüyüşün adı. Atatürk posterleri de var kortejde. Bende Türk Milliyetçisiyim ve Atatürkçüyüm' diye cevap verdim" diyen Süleyman Salur, ABD Başkanı Joe Biden'in dangalakça sözler sarf ettiğini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tam kapanma öncesi alışverişe çıkanlar sokakları tıklım tıklım doldurdu

Samsun'da tam kapanma öncesi alışverişe çıkanlar sokakları tıklım tıklım doldurdu