07 Ağustos 2022 Pazar

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLADI! CANLI MÜZİKLER YASAKLANDI, 81 ŞEHRE MASKE ZORUNLULUĞU GELDİ

Süleyman Soylu açıkladı! Canlı müzikler yasaklandı, 81 şehre maske zorunluluğu geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni Korona Virüs tedbirleri kapsamında canlı müziklerin yasaklandığını duyurdu, 81 şehre ise maske takma zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

08 Eylül 2020 Salı 15:15 GÜNCEL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 1 Haziran'da başlayan normalleşme sürecinde Korona Virüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle canlı müziklerin yasaklandığını, tüm şehirlere de maske takma zorunluluğu getirildiğini duyurdu.


Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamada bu gece yarısından itibaren kafe, restoran ve bar gibi eğlence mekanlarında canlı müzik yayınlarının yasaklandığı belirtilirken, 81 il Valiliğine gönderilen yeni genelge ile  de tüm şehirlere maske takma zorunluluğu geldi. 

1 Haziran'da başlayan normalleşme süreci ile birlikte Kurban Bayramı sonrası düğün ve fındık sezonunda başlaması ile birlikte Korona Virüs vakalarında hızla artış yaşanmaya başlamıştı. Yapılan uyarılara rağmen bazı vatandaşlar tedbirlere uymazken, karantinada bulunan vatandaşlarında evlerinden kaçtıkları gündeme gelmişti. Covid-19'un son dönemde bulaş hızının artması üzerine İçişleri Bakanlığı radikal bir karar alarak canlı müzikleri yasakladı, tüm şehirlere de maske takma zorunluluğu getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Eren Günhan Ulusoy, Türkiye'nin en genç CEO'ları arasında 5'inci sırada

Eren Günhan Ulusoy, Türkiye'nin en genç CEO'ları arasında 5'inci sırada