07 Ağustos 2022 Pazar

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI TOGAR KAÇAK BİNASI İÇİN İMAR AFFINDAN YARARLANDI

Tekkeköy Belediye Başkanı Togar kaçak binası için imar affından yararlandı

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar'ın vatandaşlara ait kaçak yapılara para cezası uygulatırken, kendi binasındaki kaçak bölümü yasal hale getirmek için imar affından yararlandı.

06 Şubat 2020 Perşembe 17:57 GÜNCEL

Samsun'da Tekkeköy ilçesinin belediye başkanı Hasan Togar'ın kaçak binasında ki bölümü imar affından geçirerek yasal hale getirdiği gündeme geldi.


Samsun'da Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar'ın imar barışı uygulaması çıkmadan önce ilçede vatandaşlara ait tüm kaçak yapılara ceza uygulanmasını sağlarken kendisinin oturduğu binada yer alan kaçak bölüme ise hiç bir işlem yaptırmadığı iddia edildi.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Belediye Başkanı Hasan Togar'ın oturduğu binada yer alan kaçak bölüm için, imar barışından faydalanması günün konusu oldu. İddiaya göre Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, imar barışı yasası çıkmadan önce ilçede bulunan kaçak yapılara belediye meclis kararları ile cezalar uyguladı. 

Tekkeköy ilçesinde vatandaş ve esnaflara belediye tarafından kaçak yapılar için cezalar uygulanırken Başkan Togar'ın da oturduğu binada imara aykırı olan kaçak bir bölüme ise hiç bir şekilde ceza veya herhangi bir yaptırım uygulanmadığı iddiası şoke etti.

Hasan Togar'ın Tekkeköy ilçesi 19 Mayıs mahallesi Hacı Ali Ekinci Bulvarı üzerinde bulunan ve imar barışı öncesi kaçak bölümü bulunan binası için yasadan faydalandığı ileri sürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Seyir halindeyken cep telefonu ile mesajlaşan şoförede firmayada ceza kesildi

Seyir halindeyken cep telefonu ile mesajlaşan şoförede firmayada ceza kesildi