16 Mayıs 2022 Pazartesi

TERME BELEDİYESİ KİRACISI OLAN ESNAFLARA 6 AY YÜZDE 50 İNDİRİM UYGULAYACAK

Terme Belediyesi kiracısı olan esnaflara 6 ay yüzde 50 indirim uygulayacak

Samsun'un Terme İlçe Belediyesi, pandemine olumsuz etkilenen ve belediyenin kiracısı olan esnaflara yüzde 50 oranında kira indirimi yapma kararı aldı.

07 Ocak 2021 Perşembe 14:50 GÜNCEL

Samsun'un Terme ilçe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, Covid-19 pandemisinden olumsuz etkilenen belediye kiracısı esnaflara 6 ay süre ile yüzde 50 oranında indirim yapma kararı aldıklarını açıkladı.


Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Belediyeye ait mülklerde ticaret yapan ve Korona Virüs (Covid-19) pandemisinden olumsuz etkilenen esnaflar için yüzde 50 kira indirimi uygulayacaklarını müjdeledi.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç başkanlığında 2021 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştiren Terme Belediye Meclisi, esnafları sevindirecek bir karara imza attı.

TERME'DE YÜZDE 50 KİRA İNDİRİMİ
Terme Belediye Meclisinde alınan kararla, belediyeye ait mülklerde ticaret yapan ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları doğrultusunda kapatılarak pandemiden doğrudan etkilenen işletmelerin kapalı oldukları süre göz önüne alınarak, kira sözleşmeleri ek yapılarak uzatılacak. Ayrıca; yine belediyeye ait mülklerde ticaret yapan ve pandemiden dolaylı etkilenen esnafların ise Ocak 2021 tarihi itibari ile kira bedellerinde 6 aylık süre ile yüzde 50 indirim uygulanması kararı alındı.Koronavirüs (Covid-19) salgınının ekonomiye verdiği zararı en aza indirebilmek ve esnafa katkı sağlayabilmek amacıyla kira bedellerinde indirime gitmeye karar verdiklerini dile getiren Başkan Kılıç, "Bu süreçten el birliği ile çıkmanın zamanı. Esnafımıza yardımlarımız ve desteklerimiz devam edecek. Birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri geride bırakacağız. Belediye olarak, pandeminin ilk gününden bu yana esnafımızın ve ilçe halkımızın yanında olduk. Sokağa çıkma kısıtlaması ve virüse yakalanarak karantina altına alınan binlerce hemşerimize gıda paketi desteği verdik ve vermeye devam ediyoruz. Bundan sonra da tüm imkanlarımızla halkımızın yanında olmayı sürdüreceğiz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da MediBafra Hastanesi doktoru Necati Emirhan Covid-19'dan hayatını kaybetti

Samsun'da MediBafra Hastanesi doktoru Necati Emirhan Covid-19'dan hayatını kaybetti