16 Mayıs 2022 Pazartesi

TÜRK EĞİTİM SEN SAMSUN 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI KURUOĞLU BAŞKANLIKTAN İSTİFA ETTİ

Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Kuruoğlu başkanlıktan istifa etti

Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu sendika başkanlığından ve üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

17 Kasım 2021 Çarşamba 17:16 GÜNCEL

Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanlığından istifa ettiğini açıklayan Levent Kuruoğlu, "Linç etmeye yönelik saldırıya uğradım" dedi.


Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şubenin 14 Kasım'da yapılacak kongresi için 23 Nisan Ortaokuluna gittiğini belirten Levent Kuruoğlu, burada kendisine sendika üyesi olmayan kalabalık bir grubun saldırdığını söyledi.

Levent Kuruoğlu yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu şubenin 7. Olağan kongresi öncesinde seçilecek şube başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin dizayn edilme çabaları, şubemizin üyeleri arasında gerginliğe sebep olmuştur. Baskıların artması üzerine 13 Kasım 2021 tarihinde, Samsun 1 Nolu Şubenin 137 şube delegesinin 100’ü kongreye gelmeme kararını yönetime bildirmiş ve kongrenin bir hafta sonraya bırakılması düşünülmüştür. Ancak 14 Kasım günü kanunen seçimlerin yapılması ya da ertelenmesi için yeterli delege sayısının olup olmadığının seçim kurulu ve yöneticilerle tespiti gerekmektedir. Bu nedenle kongrenin yapılacağı İlkadım 23 Nisan Ortaokulu’na Şube Sekreterimiz İrfan AY ile gittiğimizde çok büyük kısmı üyemiz olmayan çok sayıda kişinin linç etmeye yönelik saldırısına uğradım. Şiddet olaylarına rağmen kongre salonuna girerek, resmi işlemleri başlattık. Seçim Kurulu bizim dışımızda salona hiçbir delegenin gelmediğinin tespitini yaparak kongreyi 21 Kasım 2021 tarihine ertelemiştir. Sadece kendi belirledikleri kişilerin yönetici olmasını isteyenler ve böyle bir yönetim anlayışını kabul ederek sendika yöneticisi olmaya çalışanlar hayatları boyunca yaptıklarının kara lekesini taşıyacaklardır. Şube yönetimlerini dizayn ettiklerinde üyeyi de kontrol altına alacaklarını düşünenler yanıldıklarını er veya geç anlayacaklardır. Anlaşılan yeni bir tarih yazmak isteyenler, eskinin şahitlerini yok ederek işe başlamışlar. Çalışanların sosyal ve ekonomik sorunları hakkında eleştiri yapıyormuş gibi davranıp sadece, kafiyeli hamaset cümleleriyle yetinmek, Türk Eğitim Sen’i, başta üyeleri olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına onurlu ve saygın bir yaşam düzeyi sağlamak amacından uzaklaştırmaktadır. Sendikal anlayışımızda ortaya çıkan kırılmalar, demokratik yollarla seçimlerin birçok şubede yapılamaması ve yaşananlar karşısında sendika genel merkezimizin sessizliği sebebiyle Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanlığından ve Türk Eğitim Sen üyeliğinden istifa ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Sandıkta da meydanda da adalet.

18 Kasım 2021 Perşembe 16:50

Herhangi bir yere destek vermek zorunlu mu? Veya sizin ağa babanıza mı destek vermesi gerekiyordu. Merakımdan sordum, bağışlayın.

Sami Doğan

18 Kasım 2021 Perşembe 13:41

Suç sizde.Devletten gibi görünüp imkanlardan yararlan el altından ablaya destek ver.Olmaz öyle

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ortak açıklama! Acilen erken seçime gidilmeli

Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ortak açıklama! Acilen erken seçime gidilmeli