15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA SAHNELENEN SON ŞAFAK SON DUA ÇANAKKALE GÖSTERİSİ GÖZ YAŞLARINA BOĞDU

Samsun'da sahnelenen Son Şafak Son Dua Çanakkale gösterisi göz yaşlarına boğdu

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından düzenlenen Son Şafak Son Dua Çanakkale tiyatro gösterisi izleyenleri göz yaşlarına boğdu.

19 Mart 2019 Salı 13:46 KÜLTÜR SANAT

Samsun'da 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından düzenlenen Son Şafak Son Dua Çanakkale' gösterisi, Samsunluları büyüledi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı öğrencileri tarafından uzun süredir hazırlanılan Son Şafak Son Dua Çanakkale gösterisi, izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Vali Osman Kaymak'ın da izlediği oyun bitiminde uzun süre ayakta alkışlandı.

GÖZYAŞLARI VE ALKIŞ
18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı kapsamında Türkiye'nin 7 bölgesinden kültürün de canlandırıldığı Tiyatral Danslı Gösteri', Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Salonu tıklım tıklım dolduran Samsunlular gösteri boyunca gözyaşlarına hakim olamazken oyun sonunda sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı. Geçtiğimiz yıllarda Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde kapalı gişe oynanan gösteri bir kere daha tamamen dolu salonda gerçekleştirildi. Gösteriye saatler öncesinden gelen sanatseverler, yer kapmak için adeta birbirleri ile yarıştı.

VALİ KAYMAK'TAN ÇİÇEK 
Vali Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş'ın da izlediği gösterinin yönetmenliğini Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Sanat Yönetmeni İzzet Kol yaptı. Vali Kaymak, Komutan Üstün ve Daire Başkanı Çamaş, gösteri sonrasında Sanat Yönetmeni Kol'un yanısıra emeği geçen öğretim elemanlarına çiçek sundu ve oyuncuları kutladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cumhur İttifakı İlkadım ilçesinde zafer kazanacağız mesajı verdi

Samsun'da Cumhur İttifakı İlkadım ilçesinde zafer kazanacağız mesajı verdi