15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN CANİK'TE YAPILACAK 900 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİNİN YER TESLİMİ YAPILDI

Samsun Canik'te yapılacak 900 yataklı Şehir Hastanesinin yer teslimi yapıldı

Samsun'un Canik ilçesinde yapılacak olan 900 yataklı Şehir Hastanesinin yer teslimi inşaat ihalesini alan firmaya yapıldı. Samsun Şehir Hastanesinde hangi üniteler olacak. Samsun Şehir Hastanesinden yeni fotoğraflar..

15 Kasım 2020 Pazar 13:58 SAĞLIK

Samsun'un Canik ilçesinde yapılacak 900 yataklı Şehir Hastanesinin yer teslimi Sağlık Bakanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü ve ilgili firma yetkililerinin katılımıyla yapıldı. 


Samsun Şehir Hastanesinin bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında Onkoloji Merkezi, Organ ve Doku Nakli Merkezi, Kalp Damar Cerrahisi ve Göğüs Hastalıkları Merkezi, Nükleer Tıp Merkezi, Genetik Hastalıklar Merkezi, Üreme Yardımcı Tedavi Merkezi, İnme ve Yanık Merkezleri gibi birçok farklı üniteyi barındıracağı açıklandı.

Canik ilçesinde toplam 234 bin metrekarelik bir arazi üzerinde yapılacak olan Samsun Şehir Hastanesi ve yer teslimi ile ilgili açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç şu bilgileri verdi.
"Canik ilçemiz Dereler Mahallesinde Sağlık Bakanlığımız tarafından yaptırılacak 900 yataklı Şehir Hastanemizin ihalesi geçtiğimiz ay yapılmıştı. Kasım ayı itibariyle de değerlendirme ve itiraz aşamalarından sonra ihale süreci tamamlanmış oldu.  13 Kasım Cuma günüde Sağlık Bakanlığı Yatırım Daire Başkanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü Yatırım Takip Birimlerimiz ve yüklenici firma yetkililerinin katılımıyla hastane inşaat alanımızın firmaya yer teslimini gerçekleştirdik. 234 bin metrekare arazi üzerine kurulacak hastanemizle Türkiye’nin önemli sağlık merkezlerinden biri olan ilimiz, hızlanacak sağlık turizmi çalışmalarıyla çevre ülkelere de sağlık hizmeti sunan bölgesel bir sağlık merkezi haline gelecek. Bünyesinde genel tedavi üniteleri dışında Onkoloji Merkezi, Organ ve Doku Nakli Merkezi, Kalp Damar Cerrahisi ve Göğüs Hastalıkları Merkezi, Nükleer Tıp Merkezi, Genetik Hastalıklar Merkezi, Üreme Yardımcı Tedavi Merkezi, İnme ve Yanık Merkezleri gibi birçok farklı üniteyi barındıracak hastanemiz, Samsunumuz için bir gurur kaynağı ve sağlık hizmetinin ülkemizde nereden nereye geldiğinin bir göstergesi olacak. Bu önemli sağlık yatırımını ilimize kazandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, sürecin ilk gününden itibaren tüm aşamalarında desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, önceki dönem Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a, Valimiz Dr. Zülkif Dağlı’ya, değerli milletvekillerimize ve süreci yakından takip eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve Canik Belediye Başkanımız İbrahim Sandıkçı’ya katkılarından dolayı tüm Samsunlular adına teşekkür ediyor, yeni hastanemizin tüm Samsunumuza ve bölge insanımıza hayırlı olmasını diliyorum."
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Gülsan Sanayinin taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi inşaatı ne zaman başlıyor?

Gülsan Sanayinin taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi inşaatı ne zaman başlıyor?