29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA GÜNLÜK AŞI SAYISI 21 BİNE YÜKSELDİ, YAPILAN AŞI SAYISI 650 BİNİ GEÇTİ

Samsun'da günlük aşı sayısı 21 bine yükseldi, yapılan aşı sayısı 650 bini geçti

Samsun'da bu sabah 30 dakikada bin kişi aşılandı, günlük yapılan aşı 21 bine yükseldi, yapılan aşı sayısı ise 650 bini geçti.

15 Haziran 2021 Salı 14:52 SAĞLIK

Samsun'da KoronaVirüs aşısı ile ilgili SGK ve 40 yaş üstü vatandaşlara hak tanınması ile hastanelerde aşı kuyrukları oluştu.


Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, bu sabah 30 dakika içinde bin kişinin aşılandığını açıklayarak, dün itibari ile 10 bin doz aşı rakamına ulaştıklarını söyledi.

Samsun'da günlük aşı kapasitesinin 21 bin rakamlarına ulaştığını kaydeden Sağlık İl Müdürü Oruç, "Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan düzenlemeler sayesinde, her geçen gün aşı sıralamasına yeni gruplar ekleniyor, aşılanacak vatandaşlarımızın yaş sınırı sürekli düşüyor. Bugün itibariyle 40 yaş üstü vatandaşlarımızdan sonra tüm SGK’lı çalışanlarımız da aşı olma hakkını elde etti. İlimizde aşı olma hakkını elde eden vatandaşlarımızın sayısı 780 bine yaklaştı" dedi.

Samsun'da Pazartesi günü 10 bin aşı barajının geçildiğini ve günlük aşı rekorunun kırıldığına dikkati çeken Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, aşı çalışmaları ile ilgili verdiği bilgide şunları dile getirdi.
"Bu sabah halkımızın yoğun ilgisi nedeniyle 30 dakikada 1000 aşı rakamına ulaşarak güne yeni bir rekorla başladık. Günlük aşı kapasitemizi bugün itibariyle 21 bine yükselttik. İlimizde yapılan toplam aşı sayısı 650 bini geçti, ikinci doz aşısı yapılan vatandaş sayımız süratle 300 bine doğru ilerliyor. Bu başarıdan dolayı, özveriyle çalışan aşı ekiplerimize ve aşıya ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.  En çok sayıda aşıya, ne kadar kısa zamanda ulaşırsak, il olarak hedeflenen bağışıklık düzeyine o kadar hızlı ulaşabiliriz. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı, aşının bize kattığı güce ortak olmaya ve Sağlık Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan 400'ün üzerinde aşı noktasında, aşılarını yaptırmaya, bu zorlu mücadelede sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya davet ediyoruz" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Meclisinde Yalı Kafe'nin imar değişikliği oy çokluğuyla kabul edildi

Samsun Büyükşehir Meclisinde Yalı Kafe'nin imar değişikliği oy çokluğuyla kabul edildi