07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DA SALIPAZARI İLÇESİNDE YAPILAN YENİ DEVLET HASTANESİ HİZMETE GİRİYOR

Samsun'da Salıpazarı İlçesinde yapılan yeni Devlet Hastanesi hizmete giriyor

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 20 milyon TL'lik yatırım ile yapımı tamamlanan yeni Devlet Hastanesinin 10 Ağustos Pazartesi 2020 tarihinde hizmete gireceği açıklandı. Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesinde hangi bölümler var.

08 Ağustos 2020 Cumartesi 12:15 SAĞLIK

Samsun'da Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi hizmete giriyor. Salıpazarı Devlet Hastanesinin kaç yataklı olacağı ve içinde hangi bölümlerin yer alacağı açıklandı.


Sağlık Bakanlığı tarafından Samsun'un Salıpazarı ilçesine yapılan Devlet Hastanesinin 10 Ağustos Pazartesi 2020 tarihinde hizmete gireceği bildirildi. 25 yataklı olacak olan Salıpazarı  Devlet Hastanesi bünyesinde doğum servisi, ameliyathane, yoğun bakım, diyaliz ve palyatif bakım ünitelerinin yanı sıra diş bölümü, dahiliye gibi bölümlerde olacak.

Yeni yapılan ve Pazartesi günü hizmete girecek Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi ile ilgili bilgi veren Samsun Sağlık İl Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç  "Yeni hastane binamızla artık Salıpazarı hemşerilerimiz ve hastanemizden hizmet alan bölge insanları daha modern koşullarda sağlık hizmeti alma imkânına kavuşmuş olacak.  11.822 m2 alanda inşa edilen yeni hastane binamızda eski binada olmayan Doğum Servisi, Ameliyathane, Yoğun Bakım, Diyaliz ve Palyatif Bakım Üniteleri yer alacak. Hizmete girecek bu bölümler sayesinde hem Çarşamba Devlet Hastanemizin hasta yükü paylaşılmış olacak hem de Salıpazarı ve çevre bölgelerde yaşayan hastalarımız bu hizmetleri almak için ilçelerinden ayrılmak zorunda kalmayacak.  Bünyesinde, tek kişilik, içinde hastamıza özel banyo, tuvalet, televizyon ve buzdolabı hizmetlerini sunduğumuz, otel konseptindeki hasta odaları ve modern bekleme alanlarının yer alacağı hastanemizde, hastalarımıza özel doğum odaları, anne misafirhanesi, görüntüleme hizmetlerinin daha hızlı ve etkin kullanılması için dijital röntgen uygulaması ve engelli hastalarımıza özel düzenlenmiş ayrı bir diş bölümü de bulunacak" dedi.

Yaklaşık 20 Milyon TL’lik yatırımla tamamlanan Yeni Salıpazarı Devlet Hastanesinde,  yatak sayısının gerek duyulması halinde tek kişilik odalara eklenecek yataklarla 40’a kadar yükseltilebileceğini kaydeden Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, bu yönde teknik düzenlemelerin şimdiden yapıldığını dile getirerek şunları söyledi.
"Tek serviste verilen yataklı servis hizmetlerimiz ise yeni binamızda dâhiliye, çocuk, kadın doğum ve cerrahi olmak üzere 4 ayrı serviste hizmet verecek. 70 kişilik konferans salonu, gebe okulu ve 100 kişilik bir otoparkı da bünyesinde bulunduran yeni hastanemiz, zemin ve çatı kat dâhil 6 katlı yeni binasında, modern ve konforlu alanlarda hizmet verecek.  Tüm bu özellikleri dikkate alındığında yeni hastanemizin, Salıpazarı ilçemizin 50 yıllık sağlık ihtiyacını karşılar nitelikte olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yeni hastanemizin tüm Salıpazarlılara ve bölge insanına hayırlı olmasını diliyorum"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesinden İstanbul Sözleşmesine 75 metrekarelik pankartlı destek

Atakum Belediyesinden İstanbul Sözleşmesine 75 metrekarelik pankartlı destek