29 Haziran 2022 Çarşamba

CANİK BELEDİYESİ LGS VE YKS SINAVINDA BAŞARILI OLACAK ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERECEK

Canik Belediyesi LGS ve YKS sınavında başarılı olacak öğrencilere hediyeler verecek

Samsun'da Canik Belediyesi Başkanı Sandıkçı, başlattıkları 'Başarı Sizden Destek Bizden' kampanyası ile bu yıl da KPSS, LGS ve YKS’ye girecek ihtiyaç sahibi gençlere, sağlayacakları destekleri açıkladı.

29 Mayıs 2022 Pazar 21:41 SAMSUN HABER

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, LGS ve YKS sınavında başarılı olacak ihtiyaç sahibi öğrencilere, hediyeler vereceklerini söyledi.


KPSS ÜCRETİNİ BELEDİYE ÖDEYECEK
Canik ilçesinde Kamu Personeli Sınavı’na (KPSS) girecek ihtiyaç sahibi adayların başvuru ücretlerini belediye olarak karşılayacaklarını kaydeden Sandıkçı, bu destekten faydalanmak isteyenlerin 2 Haziran 2022 tarihine kadar belediyenin Sosyal Yardım Hizmetleri Birimi’ne müracaat etmesi gerektiğini duyurdu.

HEDİYELERİ AÇIKLADI
İbrahim Sandıkçı yaptığı açıklamada ayrıca Canik ilçesinde okuyup YKS ve LGS sınavına girerek başarı elde edecek gençlerede çeşitli hediyeler vereceklerini belirtti. 

GENÇLER GELECEĞİMİZ
Sınav öncesi öğrencilerin motivasyonunu arttırmak istediklerini söyleyen İbrahim Sandıkçı, şöyle konuştu:
"YKS sınavında ilk 500'e girenlere laptop, ilk 5 bine girenlere cep telefonu, ilk 50 bine girenlere tablet, LGS sınavında ise yüzde 1'lik dilime girenlere tablet-gram altın, yüzde 5'lik dilime girenlere tablet, yüzde 10'luk dilime girenlere akıllı saat hediyeleri vereceğiz. Genç kardeşlerimizin başarılı olmaları adına her fırsatta onların yanındayız. Onlar bizim geleceğimiz. Gelecekte bu ülkeyi bu gençler idare edecek. Geleceğin bilim insanları, sporcuları, sanatçıları ve ülkemiz için, insanımız için değer üretecek yetenekler bu gençler arasından çıkacaktır. Hepsi bizim için değerli ve biriciktir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu açıkladı! Atakum Belediyesi 29 kez denetlendi

Kılıçdaroğlu açıkladı! Atakum Belediyesi 29 kez denetlendi