12 Ağustos 2022 Cuma

İBRAHİM SANDIKÇI ENGELLİLER GÜNÜNDE 3 ENGELLİ VATANDAŞA AKÜLÜ ARAÇ HEDİYE ETTİ

İbrahim Sandıkçı Engelliler Gününde 3 engelli vatandaşa akülü araç hediye etti

Samsun'un Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı 3 Aralık Engelliler Gününde, 3 engelli vatandaşa akülü araç hediye ederken, şuana kadar 135 engelli vatandaşa akülü araç ve yürüteç verdiklerini açıkladı.

03 Aralık 2021 Cuma 16:37 SAMSUN HABER

Samsun'da Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Canik ilçesinde ikamet eden engelli vatandaşlarla buluşarak akülü araç hediye etti. 


Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, engelli vatandaşları makamında ağırladı.

Geçtiğimiz yıllarda da ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara yürüteç ve akülü araç verdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Göreve geldiğimiz ilk yıl Hayata Engel Yok projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz organizasyonla 85 kardeşimizi akülü araçlarla buluşturmuştuk. Geçen yıl da pandemi nedeniyle 50 kardeşlerimize akülü araçlarını evlerinde teslim ettik. Bununla birlikte evde ve sokakta kullanmaları için ihtiyaç sahibi olan diğer engelli kardeşlerimize de tekerlekli yürüteç hediye ettik. Belediyemizin Sosyal Yardım Hizmetleri birimi bu amaç doğrultusunda hizmetlerine devam etmektedir" diye konuştu.ENGELLİLER GÜNÜ BİR GÜNDEN İBARET DEĞİL
Göreve geldikleri tarih itibariyle Engelliler Günü’nün üçüncüsünü Canik’teki engelli vatandaşlarla birlikte geçirdiklerini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, "Engelli kardeşlerimizle sık sık bir araya geliyoruz. Bizim için ‘Engelliler Günü’ sadece bir günden ibaret değildir" dedi. 

Başkan Sandıkçı, "Engelli vatandaşlarımızla sosyal hayatta sürekli iç içeyiz. Onlar bizden sadece empati kurmamızı istiyor. Herhangi bir vatandaşa gösterilen ilgi dışında bir beklentileri yok aslında. Onların hayatlarını kolaylaştırabilmek ise bizim görevimiz. Engellerini onlarla birlikte aşma gayreti içindeyiz. Onlara hizmet verebilmenin mutluluğu apayrı bir duygu" ifadelerini kullandı.

Buluşmadan büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren engelli vatandaşlar Başkan Sandıkçı'ya göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Sami

04 Aralık 2021 Cumartesi 23:46

Belediyeler de partince aslında tekrardan aday gösterilmek için çok çalışmaya gerek olmadığı aşikar.Çok çalışıpta eğer il bazında partiden bazılarıyla aran yoksa zaten aday gösterilmiyorsun.Hiç çalışmayıp il bazında parti yetkilileriyle aran iyiyse zaten o zaman adaysın.Döngü bu şekilde.Döner döner durur.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TFF 1. Ligde Altınordu-Yılport Samsunspor maçının hakemi belli oldu!

TFF 1. Ligde Altınordu-Yılport Samsunspor maçının hakemi belli oldu!